Blog
Jaka praca dodatkowa daje zarobić?
Data publikacji: 16 sierpnia, 2023
2 minutyczytania

Jaka praca dorywcza daje dobrze zarobić? Przegląd aplikacji i stanowisk

Chcesz zatem dowiedzieć się, jaka praca dorywcza daje dobrze zarobić. W dzisiejszym dynamicznym świecie wiele osób poszukuje dodatkowych źródeł dochodu lub elastycznych możliwości zarobku. Praca dorywcza znacząco zyskuje na popularności, umożliwiając zarobek na różnych poziomach doświadczenia, jak i przy jego braku. Zastanawiasz się, w jakich zawodach można pracować dorywczo? Przeczytaj nasze podsumowanie najpopularniejszych stanowisk pracy dorywczej, które oferują szanse zarobku w różnych sektorach.

Ten artykuł pomógł tym, którzy:

 • nie wiedzieli, jaka praca dorywcza oferuje szybką wypłatę;
 • szukali ofert pracy dorywczej,
 • szukali pracy dla osób bez doświadczenia.

Aplikacja Tikrow ofertami pracy tymczasowej pomaga tym, których interesuje praca na wakacje 2024, praca na ferie zimowe, praca dla studentów dziennych – słowem, jest źródłem pracy dorywczej dla osób o różnym statusie, z różnych regionów polski. Sama w sobie praca dorywcza posiada wiele zalet, które przyciągają osoby poszukujące dodatkowego źródła dochodu, elastycznych możliwości zarobku lub chcące wykorzystać swój czas wolny w produktywny sposób.

jaka praca dodatkowa pozwoli dobrze zarobic?
Dla osób, których myśli krążą wokół zagadnienia, jaka praca dorywcza byłaby dla nich najbardziej odpowiednia, zalecana jest aplikacja z ofertą zleceń na godziny.

Zastanawiasz się, jaka praca dorywcza? Zacznij od plusów i minusów.

 • Elastyczny grafik pracy
  Praca dodatkowa daje możliwość dostosowania grafiku do swoich osobistych potrzeb. Możesz wybierać godziny pracy, które pasują do twojego głównego zatrudnienia, nauki czy innych obowiązków życiowych.
 • Dodatkowe źródło dochodu
  Praca dorywcza pozwala na zarobienie dodatkowych pieniędzy, co może pomóc w pokryciu bieżących wydatków, oszczędzaniu lub realizacji konkretnych celów finansowych.
 • Szybka wypłata
  W Tikrow masz gwarancję, że wynagrodzenie za wykonaną pracę zostanie przelane na Twoje konto w ciągu 24h od momentu zakończenia zlecenia. To bez wątpienia benefit, zwłaszcza dla osób które potrzebują zarobić pieniądze w krótkim czasie.
 • Dostępność dla wielu
  Praca dorywcza jest często dostępna dla różnych grup wiekowych i poziomów doświadczenia. To oznacza, że osoby w różnym wieku czy o różnym poziomie kwalifikacji mogą znaleźć dla siebie odpowiednią ofertę pracy.
 • Testowanie różnych branż i stanowisk
  Jeśli zastanawiasz się nad zmianą kariery lub eksploracją nowych obszarów, praca dorywcza może być świetnym sposobem na przetestowanie różnych miejsc pracy bez konieczności zobowiązania na stałe. Dziś możesz pracować jako magazynier, a jutro być kasjerem w znanej sieci sklepów. Wybór jest spory i należy do Ciebie.
 • Rozwijanie umiejętności
  Niezależnie od branży, niezależnie od tego, jaka praca dodatkowa będzie Cię interesować, masz szansę rozwijać różnorodne umiejętności. Praca dorywcza może pomóc w nabraniu doświadczenia w obszarach, które mogą być przydatne w przyszłości.

Jeśli nadal uważasz, byle jaka praca dorywcza nie jest Ci straszna, przejrzyj te stanowiska i wymagania z nimi związane

Kasjer, czyli najpopularniejsze stanowisko w branży handlowej

Jeśli Twoje myśli nadal krążą wokół kwestii jaka praca dodatkowa pozwoli nieźle zarobić, to czas dowiedzieć się więcej. Stanowisko kasjera sprzedawcy to kluczowa rola w sektorze handlowym, która wymaga sprawnego obsługiwania klientów, przetwarzania płatności oraz utrzymania porządku w miejscu sprzedaży. Kasjerzy są pierwszym kontaktem klientów przy dokonywaniu zakupów i odgrywają istotną rolę w zapewnieniu pozytywnego doświadczenia zakupowego. Ich obowiązki obejmują skanowanie produktów, przyjmowanie gotówki i płatności kartami, wydawanie reszty, a także udzielanie informacji na temat cen i promocji.

Jaka praca dorywcza pozwoli dobrze zarobić?
Na myśl o tym, jaka praca dorywcza jest najlepsza, wielu odpowiada „sprawdź Tikrow” – polska aplikacja pulą zleceń prac na godziny i prac dodatkowych.

Umiejętności matematyczne, dokładność oraz uprzejma, profesjonalna postawa są niezbędne na tym stanowisku. Praca jako kasjer to doskonała okazja do rozwijania umiejętności obsługi klienta, szybkiego myślenia i radzenia sobie w dynamicznym środowisku handlowym.

Stawki godzinowe dla kasjera za zlecenia dostępne w aplikacji Tikrow wynoszą od 26 zł netto, czyli na rękę. Przy ośmiogodzinnym dniu pracy można zarobić ponad 200 zł. W okresach wzmożonego ruchu w sklepach, takich jak np. okres przedświąteczny czy wyprzedażowy stawki za godzinę są wyższe i mogą wynieść nawet 35 zł netto. Wówczas za cały dzień pracy można zarobić niemal 300 zł.

Wysokość wynagrodzenia kasjera zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja, branża, rodzaj sklepu, doświadczenie, wielkość firmy, itp. W dużych sieciowych marketach lub supermarketach zarobki mogą być nieco wyższe niż w mniejszych sklepach.

Praca w gastronomii – tylko dla osób z aktualną książeczką sanepidowską

Jeśli nadal zastanawia Cię jaka praca dodatkowa daje dobrze zarobić, czas przyjrzeć się ofertom zleceń w branży gastro. Praca w kawiarniach, restauracjach lub firmach cateringowych pozwala na elastyczne godziny pracy, a także nabywanie umiejętności obsługi klienta i pracy w zespole. Wśród ofert znajdą się takie, które zaspokoją potrzeby tych, którzy rozglądają się za pracą bez doświadczenia tej branży. Jednym z najbardziej popularnych stanowisk w gastronomii jest kelner. To właśnie w tym zawodzie wiele osób stawia pierwsze kroki wchodząc na rynek pracy.

Jaka praca dodatkowa
Tikrow to aplikacja z możliwością filtrowania wedle stanowisk, firm czy odległości od miejsca zamieszkania. Jeśli nadal nie wiesz, jaka praca dodatkowa jest dla Ciebie, przejrzyj oferty pracy dorywczej bezpośrednio w aplikacji. Trzeba się zarejestrować.

Praca na stanowisku kelnera to dynamiczne i wymagające zajęcie, które angażuje pracowników w obsługę klientów. Kelnerzy odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu przyjemnego doświadczenia gastronomicznego dla gości. Ich obowiązki obejmują przyjmowanie zamówień, podawanie posiłków i napojów, udzielanie informacji o menu, obsługę kasy oraz utrzymanie porządku w przestrzeni dla klientów. Umiejętności komunikacyjne, zdolność do pracy w zespole, szybka reakcja na zmieniające się sytuacje oraz uprzejma, profesjonalna postawa to kluczowe cechy, które są wymagane na tym stanowisku.

Podstawowym wymogiem w pracy na stanowisku kelnera jest posiadanie aktualnej książeczki sanepidowskiej. Jest to dokument, wydawany przez stację sanitarno-epidemiologiczną (sanepid), który stanowi potwierdzenie, że dana osoba nie posiada w swoim organizmie zakaźnych bakterii Salmonella i Shigella.

Sprawdź, jak wyrobić książeczkę sanepidowską i ile to kosztuje.

Szukasz odpowiedzi na pytanie jaka praca dorywcza, to może czas na zarobki. W Tikrow znajdziesz oferty pracy dla kelnera w formie kilkugodzinnych zleceń. Stawka za godzinę pracy to ok. 30 zł netto, czyli „do ręki”. Jest to kwota jaką mogą zarobić osoby posiadające status studenta. Przy 8-godzinnym dniu pracy można zarobić blisko 250 zł. Dodatkowym wynagrodzeniem w pracy kelnera są napiwki, które otrzymuje od obsługiwanych klientów.

Magazynier – kluczowy pracownik w branży logistycznej  

Stanowisko magazyniera to ważna rola w logistyce i zarządzaniu zapasami. Magazynierzy są odpowiedzialni za składowanie, kompletowanie i kontrolę towarów w magazynach lub centrach dystrybucji. Ich główne zadania to przyjmowanie dostaw, sprawdzanie ilości i jakości towarów, organizacja przestrzeni magazynowej oraz przygotowywanie towarów do wysyłki.

Magazynierzy często korzystają z różnych urządzeń magazynowych, dlatego umiejętność obsługi takich maszyn jest istotna. Jeśli praca magazyniera polega na obsłudze wózków widłowych, mogą być wymagane specjalne uprawnienia w postaci certyfikatów operatora wózka widłowego. Pracownik, który posiada taki certyfikat może liczyć na wyższe wynagrodzenie niż pracownik bez dodatkowych uprawnień.

Oferty zleceń pracy dla magazynierów dostępne w aplikacji Tikrow zaczynają się od 28 zł netto. Dla magazynierów z uprawnieniami pozwalającymi na obsługę wózków widłowych czy posiadającymi aktualne orzeczenie sanepidu stawki za godzinę pracy wynoszą od 29 zł do nawet 36 zł netto za godzinę pracy.

Pracownik produkcji – osoba niezbędna na każdym etapie procesu produkcyjnego

Pracownik produkcji to osoba, która odgrywa istotną rolę w procesie tworzenia i wytwarzania różnego rodzaju produktów. Jego główne zadania obejmują obsługę maszyn produkcyjnych, montaż lub składanie komponentów, kontrolę jakości wyrobów oraz utrzymanie porządku na stanowisku pracy.

Osoba pracująca na tym stanowisku powinna cechować się dokładnością i być skoncentrowana na szczegółach. Umiejętność pracy w szybkim tempie i dostosowywania się do zmieniających się zadań jest istotna na tym stanowisku. Praca jako pracownik produkcji może być doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności manualnych i współpracy zespołowej.

Oferty zleceń dla pracowników produkcji w aplikacji Tikrow kształtują się na poziomie 30 – 34 zł netto za godzinę pracy. Na nieco wyższe stawki mogą liczyć pracownicy posiadający aktualne orzeczenie sanepidu – tam wynagrodzenia za godzinę pracy sięgają 36,00 zł netto. Wysokość zarobków pracownika produkcji może być szczególnie atrakcyjna w miejscach, gdzie produkcja jest kluczową gałęzią gospodarki.

Nowy dzień, nowe zlecenie – już wiesz, jaka praca dorywcza jest najlepsza?

Już wiesz, że praca dorywcza, praca dodatkowa, praca tymczasowa to pojęcia, które oznaczają to samo. Oczywiście, jeśli interesują Cię aspekty prawne, korzyści czy możliwości związane z pracą dorywczą, przeczytaj chociażby artykuł na temat praca tymczasowa co to jest. W nim znajdziesz różne aspekty pracowania na godziny.

Niezależnie od posiadanych motywacji do podjęcia pracy dorywczej, może ona przynieść wartościowe doświadczenie, umiejętności i nowe możliwości. Jeśli zastanawiasz się nadal jaka praca dorywcza jest dla Ciebie najlepsza – zarejestruj się w Tikrow i sprawdź siebie na kilku stanowiskach. Stanowi doskonałą opcję dla osób, które chcą poznawać możliwości pracy w różnych sektorach i na różnych stanowiskach. Ich wyborów zależy od indywidualnych zainteresowań, umiejętności i dostępności czasu. Niezależnie od wybranej dziedziny, praca dorywcza może być satysfakcjonującą i pożyteczną częścią życia zawodowego. A przede wszystkim może stanowić konkretne źródło dodatkowej gotówki.

Head of Marketing

Podobne artykuły

arrow
Jak wyrobić książeczkę sanepidowską

Jak ją wyrobić? W jakich zawodach potrzebna jest książeczka sanepidowska?

Wpisałeś w Google jak wyrobić książeczkę sanepidowską lub inne zagadnienie z nią związane to dobrze trafiłeś. Książeczka sanepidowska,...

arrow
Praca dodatkowa od zaraz - propozycje i stawki

Praca dodatkowa od zaraz –  gdzie sprawdzać ofert pracy 2024? 

Jeśli chcesz poznać stawki i oferty pracy dodatkowej od zaraz, to dobrze trafiłeś. W tym artykule znajdziesz informacje...

arrow
Szukasz ofert z pracą dorywczą bez wysyłania CV i rozmów rekrutacyjnych, z wypłatą w 15 minut? Dobrze trafiłaś, trafiłeś. Klikasz i wiesz.

Praca dodatkowa – gdzie szukać? (Stawki, strony, stanowiska i  1 aplikacja) 

Szukasz pracy dodatkowej, tymczasowej? Chcesz poznać stawki godzinowe i miejsca, gdzie szukać dobrze płatnej pracy dodatkowej? Szukasz pracy...