Blog
Jaka praca dodatkowa daje zarobić?
Data publikacji: 16 sierpnia, 2023
4 minutyczytania

Jaka praca dodatkowa i dorywcza daje dobrze zarobić?

Chcesz zatem dowiedzieć się, jaka praca dodatkowa i ile można na niej zarobić? W dzisiejszym dynamicznym świecie wiele osób poszukuje dodatkowych źródeł dochodu lub elastycznych możliwości zarobku. Praca dorywcza znacząco zyskuje na popularności, umożliwiając zarobek na różnych poziomach doświadczenia, jak i przy jego braku. Zastanawiasz się, w jakich zawodach można pracować dorywczo? Przeczytaj nasze podsumowanie najpopularniejszych stanowisk pracy dorywczej, które oferują szanse zarobku w różnych sektorach.

Ten artykuł pomógł tym, którzy:

Aplikacja Tikrow ofertami pracy tymczasowej pomaga tym, co szukają pracy na wakacje 2024, pracy na ferie zimowe, pracę dla studentów dziennych – słowem, jest źródłem pracy dorywczej dla osób o różnym statusie, z różnych regionów polski. Sama w sobie praca dorywcza posiada wiele zalet, które przyciągają osoby poszukujące dodatkowego źródła dochodu, elastycznych możliwości zarobku lub chcące wykorzystać swój czas wolny w produktywny sposób.

Dla osób, których myśli krążą wokół zagadnienia, jaka praca dodatkowa byłaby dla nich najbardziej odpowiednia, zalecana jest aplikacją z ofertą zleceń na godziny w aplikacji Tikrow. Proste.

Do głównych zalet wykonywania pracy dorywczej można zaliczyć:

 • Elastyczny grafik pracy
  Praca dorywcza daje możliwość dostosowania grafiku do swoich osobistych potrzeb. Możesz wybierać godziny pracy, które pasują do twojego głównego zatrudnienia, nauki czy innych obowiązków życiowych.
 • Dodatkowe źródło dochodu
  Praca dorywcza pozwala na zarobienie dodatkowych pieniędzy, co może pomóc w pokryciu bieżących wydatków, oszczędzaniu lub realizacji konkretnych celów finansowych.
 • Szybka wypłata
  W Tikrow masz gwarancję, że wynagrodzenie za wykonaną pracę zostanie przelane na Twoje konto w ciągu 24h od momentu zakończenia zlecenia. To bez wątpienia benefit, zwłaszcza dla osób które potrzebują zarobić pieniądze w krótkim czasie.
 • Dostępność dla wielu
  Praca dorywcza jest często dostępna dla różnych grup wiekowych i poziomów doświadczenia. To oznacza, że osoby w różnym wieku czy o różnym poziomie kwalifikacji mogą znaleźć dla siebie odpowiednią ofertę pracy.
 • Testowanie różnych branż i stanowisk
  Jeśli zastanawiasz się nad zmianą kariery lub eksploracją nowych obszarów, praca dorywcza może być świetnym sposobem na przetestowanie różnych miejsc pracy bez konieczności zobowiązania na stałe. Dziś możesz pracować jako magazynier, a jutro być kasjerem w znanej sieci sklepów. Wybór jest spory i należy do Ciebie.
 • Rozwijanie umiejętności
  Niezależnie od branży, w której pracujesz dorywczo, masz szansę rozwijać różnorodne umiejętności. Praca dorywcza może pomóc w nabraniu doświadczenia w obszarach, które mogą być przydatne w przyszłości.

Kasjer, czyli najpopularniejsze stanowisko w branży handlowej

Stanowisko kasjera sprzedawcy to kluczowa rola w sektorze handlowym, która wymaga sprawnego obsługiwania klientów, przetwarzania płatności oraz utrzymania porządku w miejscu sprzedaży. Kasjerzy są pierwszym kontaktem klientów przy dokonywaniu zakupów i odgrywają istotną rolę w zapewnieniu pozytywnego doświadczenia zakupowego. Ich obowiązki obejmują skanowanie produktów, przyjmowanie gotówki i płatności kartami, wydawanie reszty, a także udzielanie informacji na temat cen i promocji.

Jaka praca dorywcza? Tylko Tikrow.
Na myśl o tym, jaka praca dorywcza jest najlepsza, wielu odpowiada „sprawdź Tikrow” – polska aplikacja pulą zleceń prac na godziny i prac dodatkowych.

Umiejętności matematyczne, dokładność oraz uprzejma, profesjonalna postawa są niezbędne na tym stanowisku. Praca jako kasjer to doskonała okazja do rozwijania umiejętności obsługi klienta, szybkiego myślenia i radzenia sobie w dynamicznym środowisku handlowym.

Stawki godzinowe dla kasjera za zlecenia dostępne w aplikacji Tikrow wynoszą od 26 zł netto, czyli na rękę. Przy ośmiogodzinnym dniu pracy można zarobić ponad 200 zł. W okresach wzmożonego ruchu w sklepach, takich jak np. okres przedświąteczny czy wyprzedażowy stawki za godzinę są wyższe i mogą wynieść nawet 35 zł netto. Wówczas za cały dzień pracy można zarobić niemal 300 zł.

Wysokość wynagrodzenia kasjera zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja, branża, rodzaj sklepu, doświadczenie, wielkość firmy, itp. W dużych sieciowych marketach lub supermarketach zarobki mogą być nieco wyższe niż w mniejszych sklepach.

Praca w gastronomii – tylko dla osób z aktualną książeczką sanepidowską

Praca w kawiarniach, restauracjach lub firmach cateringowych pozwala na elastyczne godziny pracy, a także nabywanie umiejętności obsługi klienta i pracy w zespole. Jednym z najbardziej popularnych stanowisk w gastronomii jest kelner. To właśnie w tym zawodzie wiele osób stawia pierwsze kroki wchodząc na rynek pracy.

Praca na stanowisku kelnera to dynamiczne i wymagające zajęcie, które angażuje pracowników w obsługę klientów. Kelnerzy odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu przyjemnego doświadczenia gastronomicznego dla gości. Ich obowiązki obejmują przyjmowanie zamówień, podawanie posiłków i napojów, udzielanie informacji o menu, obsługę kasy oraz utrzymanie porządku w przestrzeni dla klientów. Umiejętności komunikacyjne, zdolność do pracy w zespole, szybka reakcja na zmieniające się sytuacje oraz uprzejma, profesjonalna postawa to kluczowe cechy, które są wymagane na tym stanowisku.

Podstawowym wymogiem w pracy na stanowisku kelnera jest posiadanie aktualnej książeczki sanepidowskiej. Jest to dokument, wydawany przez stację sanitarno-epidemiologiczną (sanepid), który stanowi potwierdzenie, że dana osoba nie posiada w swoim organizmie zakaźnych bakterii Salmonella i Shigella.

Sprawdź, jak wyrobić książeczkę sanepidowską i ile to kosztuje.

W Tikrow znajdziesz oferty pracy dla kelnera w formie kilkugodzinnych zleceń. Stawka za godzinę pracy to ok. 30 zł netto, czyli „do ręki”. Jest to kwota jaką mogą zarobić osoby posiadające status studenta. Przy 8-godzinnym dniu pracy można zarobić blisko 250 zł. Dodatkowym wynagrodzeniem w pracy kelnera są napiwki, które otrzymuje od obsługiwanych klientów.

Magazynier – kluczowy pracownik w branży logistycznej  

Stanowisko magazyniera to ważna rola w logistyce i zarządzaniu zapasami. Magazynierzy są odpowiedzialni za składowanie, kompletowanie i kontrolę towarów w magazynach lub centrach dystrybucji. Ich główne zadania to przyjmowanie dostaw, sprawdzanie ilości i jakości towarów, organizacja przestrzeni magazynowej oraz przygotowywanie towarów do wysyłki.

Magazynierzy często korzystają z różnych urządzeń magazynowych, dlatego umiejętność obsługi takich maszyn jest istotna. Jeśli praca magazyniera polega na obsłudze wózków widłowych, mogą być wymagane specjalne uprawnienia w postaci certyfikatów operatora wózka widłowego. Pracownik, który posiada taki certyfikat może liczyć na wyższe wynagrodzenie niż pracownik bez dodatkowych uprawnień.

Oferty zleceń pracy dla magazynierów dostępne w aplikacji Tikrow zaczynają się od 28 zł netto. Dla magazynierów z uprawnieniami pozwalającymi na obsługę wózków widłowych czy posiadającymi aktualne orzeczenie sanepidu stawki za godzinę pracy wynoszą od 29 zł do nawet 36 zł netto za godzinę pracy.

Pracownik produkcji – osoba niezbędna na każdym etapie procesu produkcyjnego

Pracownik produkcji to osoba, która odgrywa istotną rolę w procesie tworzenia i wytwarzania różnego rodzaju produktów. Jego główne zadania obejmują obsługę maszyn produkcyjnych, montaż lub składanie komponentów, kontrolę jakości wyrobów oraz utrzymanie porządku na stanowisku pracy.

Osoba pracująca na tym stanowisku powinna cechować się dokładnością i być skoncentrowana na szczegółach. Umiejętność pracy w szybkim tempie i dostosowywania się do zmieniających się zadań jest istotna na tym stanowisku. Praca jako pracownik produkcji może być doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności manualnych i współpracy zespołowej.

Oferty zleceń dla pracowników produkcji w aplikacji Tikrow kształtują się na poziomie 30 – 34 zł netto za godzinę pracy. Na nieco wyższe stawki mogą liczyć pracownicy posiadający aktualne orzeczenie sanepidu – tam wynagrodzenia za godzinę pracy sięgają 36,00 zł netto. Wysokość zarobków pracownika produkcji może być szczególnie atrakcyjna w miejscach, gdzie produkcja jest kluczową gałęzią gospodarki.

Nowy dzień, nowe zlecenie – już wiesz, jaka praca dodatkowa jest najlepsza?

Niezależnie od posiadanych motywacji do podjęcia pracy dorywczej, może ona przynieść wartościowe doświadczenie, umiejętności i nowe możliwości. Stanowi doskonałą opcję dla osób, które chcą poznawać możliwości pracy w różnych sektorach i na różnych stanowiskach. Ich wyborów zależy od indywidualnych zainteresowań, umiejętności i dostępności czasu. Niezależnie od wybranej dziedziny, praca dorywcza może być satysfakcjonującą i pożyteczną częścią życia zawodowego. A przede wszystkim może stanowić konkretne źródło dodatkowej gotówki.

Digital Marketing Specialist

Podobne artykuły

arrow

Pracownik produkcji – oferty, obowiązki, zarobki

Jeśli szukasz pracy na produkcji albo pracowników produkcji – to dobrze trafiłeś. Pracownik produkcji to osoba biorąca udział...

arrow
Oferty pracy dla magazynierów

Magazynier – oferty pracy, stawki, obowiązki

Praca jako magazynier może być satysfakcjonującym wyborem zawodowym dla wielu osób. Przede wszystkim dla tych, które cenią pracę...

arrow
Aplikacja Tikrow

Aplikacja Tikrow – dlaczego warto ją pobrać na telefon?

Wysyłanie CV, czekanie na odpowiedź od rekrutera, udział w rozmowach kwalifikacyjnych – szukanie pracy etatowej szukanie pracy dorywczej,...