Blog
Praca na wakacje 2024
Data publikacji: 14 czerwca, 2023
2 minutyczytania

Praca na wakacje 2024? Nawet 1000 złotych w weekend

Szukasz ofert z pracą na wakacje w 2024 roku? Dla jednych wakacje to pora odpoczynku, dla innych najlepszy czas na pracę dorywczą i zasilenie budżetu. Eksperci Tikrow, aplikacji z ofertami pracy natychmiastowej, przygotowali zestawienie najlepiej płatnych zajęć tego lata. Na czele rankingu znajduje się pracownik magazynu, którego dniówka wynosi ok. 300 zł. Na zbliżoną kwotę może liczyć pracownik sklepu. Decydując się na pracę w gastronomii, tylko w jeden weekend można dorobić 1 tysiąc zł, nie licząc napiwków, dzięki którym kwota może być wyższa.

Ten artykuł pomoże Ci:

  • znaleźć oferty pracy na wakacje w 2024 roku niekoniecznie na pełny etat,
  • zapoznać się ze stawkami i stanowiskami pracy w ramach pracy na wakacjach.
Tikrow to platforma dla osób poszukujących nie tylko pracy na wakacje, ale ofert z pracą dorywczą, z pracą tymczasową czy pracą na godziny. Sprawdź oferty pracy. Szukasz pracy na wakacje 2024 – to tylko z Tikrow. Na Android i na iOS.

Praca na wakacje 2024 – oferty i stawki

W Tikrow możesz wybrać miejsce pracy – pracujesz, gdzie chcesz, kiedy chcesz. Nie znajdziesz tam ofert pracy za granicą, ani pracy zdalnej. Możesz dołączyć do firm z branży handlowej, produkcyjnej, logistycznej. Do Decathlon, Leroy Merlin czy chociażby Media Markt. Aplikować możesz za pomocą smartfona, pod warunkiem, że wypełnisz kwestionariusz osoby, którego używamy zamiast CV.

#1 Pracownik magazynu

Wiele firm handlowych sprzedaż prowadzi w systemie e-commerce. A e-commerce oznacza, że produkty trzeba gdzieś składować. Jeśli szukasz ofert z pracą sezonową czy pracy na wakacje 2024, ale wolisz pracować z dala od słońca, to warto pomyśleć o pracy na magazynie. Ranking najlepiej płatnych zawodów według Tikrow otwiera pracownik magazynu z uprawnieniami UDT. Na tym stanowisku osoby posiadające status studenta lub ucznia mogą dostać 36 zł na rękę, co oznacza dniówkę na poziomie ok. 300 zł. Oferty pracy pojawiają się nawet w niedzielę.

Tikrow to aplikacja, która zawiera szereg ofert z pracą sezonową, z pracą na wakacje. Na Android i na iOS. Albo zarejestruj się tutaj. Praca na wakacje 2024 się zbliża.

#2 Pracownik sklepu odzieżowego

Podium zestawienia zamyka pracownik sklepu wielkopowierzchniowego. To zajęcie polega m.in. na rozkładaniu towarów na półkach, obsłudze w pełni zautomatyzowanej kasy fiskalnej czy drobnych pracach porządkowych. Kultura osobista oczywiście jest tutaj wymagana, gdyż będziesz współpracować z innymi osobami. Student lub uczeń na tym stanowisku może liczyć na podobne wynagrodzenie co w przypadku pracownika sieci odzieżowej, czyli na dniówkę w wysokości ok. 270 zł. Jako pracownik sezonowy szukać nowej pracy możesz w Twojej okolicy albo w odleglejszych destynacjach. Wystarczy przejrzeć co oferuje Tikrow.

#3 Pracownik supermarketu

Podium zestawienia zamyka pracownik sklepu wielkopowierzchniowego. To zajęcie polega m.in. na rozkładaniu towarów na półkach, obsłudze w pełni zautomatyzowanej kasy fiskalnej czy drobnych pracach porządkowych. Student lub uczeń na tym stanowisku może liczyć na podobne wynagrodzenie co w przypadku pracownika sieci odzieżowej, czyli na dniówkę w wysokości ok. 270 zł.

#4 Pracownik produkcji

Na czwartym miejscu uplasował się pracownik produkcji. To zawód, na który jest w szczególności duży popyt w weekendy. Podjęcie dorywczej pracy na produkcji nie wymaga żadnych kwalifikacji. Liczy się chęć do pracy, sumienność, zaangażowanie i czasami trochę siły. Podjęcie dorywczej pracy w zakładzie produkcyjnym nie wymaga żadnych kwalifikacji. Liczy się chęć do pracy, zaangażowanie i czasami trochę siły. Stawka godzinowa, wynosi 31 zł na rękę. W weekendy można „złapać” dniówki 10-12-godzinne, podczas których tylko w dwa dni da się dorobić nawet prawie 750 zł.

#5 Pracownik gastronomii

Szukając zajęcia w gastronomii możemy wybierać między kelnerem, pracą „na kasie” restauracji czy pracą pomocniczą „na kuchni”. W tym przypadku trzeba liczyć się z koniecznością posiadania książeczki sanepidu (Patrz: Jak wyrobić książeczkę sanepidu). Dniówki w ofertach to najczęściej 10 godzin przy stawce ok. 30 zł na rękę. Co więcej, gastronomię również omija niedzielny zakaz handlu. Dlatego decydując się na pracę w przedłużony weekend (od piątku do niedzieli) można dorobić ok. 1 tysiąc złotych. Przy stanowisku kelnera trzeba dodać napiwki, które często znacząco powiększają tę kwotę.

Krzysztof Trębski, członek zarządu Tikrow

Wakacje to najlepszy okres dla licealistów i studentów na dorobienie, bo nie ma konieczności dzielenia czasu pomiędzy nauką, wykładami na uczelni a pracą. Poszukujący letniego zajęcia w pierwszej kolejności zwracają uwagę na stawki godzinowe i faktycznie ten czynnik wyboru jest bardzo ważny. Warto jednak pod lupę wziąć także elementy pozafinansowe. Korzystając z aplikacji z ofertami pracy natychmiastowej mamy nie tylko możliwość przyjęcia zlecenia z dnia na dzień, ale próbowania swoich sił w różnych branżach, u różnych pracodawców. W ten sposób również sami decydujemy, kiedy i jak długo chcemy pracować, żeby zarobić na nasze potrzeby. A pieniądze dostajemy w ciągu doby po zrealizowanej pracy.

Podsumowanie – gdzie szukać pracy na wakacje 2024?

Wpisałeś w Google praca na wakacje i szukasz czegoś dla siebie? Za pracą na wakacje – podobnie jak za pierwszą pracą czy pracą dodatkową – rozglądać się można czy to za sprawą aplikacji z ofertami zleceń prac na godziny, czy za sprawą social media (szukając grup na Facebook), wpisując w Google praca na wakacje 2024 albo najlepsza praca na wakacje 2024, czy też bezpośrednio wysyłając CV tudzież pytanie w firmach, które budzą Twoje zainteresowanie. Nie próbujesz, nie wygrywasz. Per aspera ad astra. Proste.

Head of Marketing

Podobne artykuły

arrow
Praca dorywcza

Praca dorywcza – co to i gdzie szukać? (Poradnik na 2024)

Praca dorywcza to bez wątpienia praktyczny sposób na zarabianie pieniędzy. Mogą ją wykonywać osoby, które z różnych względów...

arrow
aplikacja do szukania pracy

Aplikacja do szukania pracy z wypłatą w 15 minut

Wysyłanie CV, czekanie na odpowiedź od rekrutera, udział w rozmowach kwalifikacyjnych – szukanie pracy etatowej, szukanie pracy dodatkowej,...

arrow
Praca dorywcza przed świętami

Praca dodatkowa przed świętami z wypłatą w 15 minut

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko kilka tygodni. To czas, kiedy wiele osób szuka możliwości dodatkowego zarobku,...