Blog
Praca na wakacje 2024
Data publikacji: 14 czerwca, 2023
2 minutyczytania

Praca na wakacje 2024? Nawet 1000 złotych w weekend

Szukasz pracy na wakacje w 2024 roku? Dla jednych wakacje to pora odpoczynku, dla innych najlepszy czas na pracę dorywczą i zasilenie budżetu. Eksperci Tikrow, aplikacji z ofertami pracy natychmiastowej, przygotowali zestawienie najlepiej płatnych zajęć tego lata. Na czele rankingu znajduje się pracownik magazynu, którego dniówka wynosi ok. 300 zł. Na zbliżoną kwotę może liczyć pracownik supermarketu i sklepu odzieżowego. Decydując się na pracę w gastronomii, tylko w jeden weekend można dorobić 1 tysiąc zł, nie licząc napiwków, dzięki którym kwota może być wyższa.

Ten artykuł pomoże Ci:

  • znaleźć oferty pracy na wakacje w 2024 roku,
  • zapoznać się ze stawkami i stanowiskami pracy w ramach pracy na wakacjach.
Praca na wakacje 2024 z Tikrow = dobra kasa
Tikrow to platforma dla osób poszukujących nie tylko pracy na wakacje, ale ofert z pracą dorywczą, tymczasową czy pracą na godziny. Sprawdź oferty pracy.

Praca na wakacje 2024 – oferty i stawki

#1 Pracownik magazynu

Jeśli szukasz pracy na wakacje 2024, ale wolisz pracować z dala od słońca, to warto pomyśleć o pracy na magazynie. Ranking najlepiej płatnych zawodów według Tikrow otwiera pracownik magazynu z uprawnieniami UDT. Na tym stanowisku osoby posiadające status studenta lub ucznia mogą dostać 36 zł na rękę, co oznacza dniówkę na poziomie ok. 300 zł. Oferty pracy pojawiają się nawet w niedzielę.

#2 Pracownik sklepu odzieżowego

Drugie miejsce zajmuje pracownik sklepu odzieżowego. Warto podkreślić, że w czasie wakacji część wielkich sieci handlowych uruchamia swoje mobilne sklepy w miejscowościach turystycznych, do których poszukuje pracowników na okres letni. By zostać pracownikiem sklepu wystarczy umiejętność pracy w zespole i dobre nastawienie na klienta. Dzięki godzinowej stawce na poziomie 33 zł, w ciągu jednego dnia można dorobić blisko 270 zł na czysto.

Szukasz pracy na wakacje?

#3 Pracownik supermarketu

Podium zestawienia zamyka pracownik sklepu wielkopowierzchniowego. To zajęcie polega m.in. na rozkładaniu towarów na półkach, obsłudze w pełni zautomatyzowanej kasy fiskalnej czy drobnych pracach porządkowych. Student lub uczeń na tym stanowisku może liczyć na podobne wynagrodzenie co w przypadku pracownika sieci odzieżowej, czyli na dniówkę w wysokości ok. 270 zł.

#4 Pracownik produkcji

Na czwartym miejscu uplasował się pracownik produkcji. To zawód, na który jest w szczególności duży popyt w weekendy. Podjęcie dorywczej pracy w zakładzie produkcyjnym nie wymaga żadnych kwalifikacji. Liczy się chęć do pracy, zaangażowanie i czasami trochę siły. Stawka godzinowa, wynosi 31 zł na rękę. W weekendy można „złapać” dniówki 10-12-godzinne, podczas których tylko w dwa dni da się dorobić nawet prawie 750 zł.

#5 Pracownik gastronomii

Szukając zajęcia w gastronomii możemy wybierać między kelnerem, pracą „na kasie” restauracji czy pracą pomocniczą „na kuchni”. W tym przypadku trzeba liczyć się z koniecznością posiadania książeczki sanepidu (Patrz: Jak wyrobić książeczkę sanepidu). Dniówki w ofertach to najczęściej 10 godzin przy stawce ok. 30 zł na rękę. Co więcej, gastronomię również omija niedzielny zakaz handlu. Dlatego decydując się na pracę w przedłużony weekend (od piątku do niedzieli) można dorobić ok. 1 tysiąc złotych. Przy stanowisku kelnera trzeba dodać napiwki, które często znacząco powiększają tę kwotę.

Krzysztof Trębski, członek zarządu Tikrow

Wakacje to najlepszy okres dla licealistów i studentów na dorobienie, bo nie ma konieczności dzielenia czasu pomiędzy nauką, wykładami na uczelni a pracą. Poszukujący letniego zajęcia w pierwszej kolejności zwracają uwagę na stawki godzinowe i faktycznie ten czynnik wyboru jest bardzo ważny. Warto jednak pod lupę wziąć także elementy pozafinansowe. Korzystając z aplikacji z ofertami pracy natychmiastowej mamy nie tylko możliwość przyjęcia zlecenia z dnia na dzień, ale próbowania swoich sił w różnych branżach, u różnych pracodawców. W ten sposób również sami decydujemy, kiedy i jak długo chcemy pracować, żeby zarobić na nasze potrzeby. A pieniądze dostajemy w ciągu doby po zrealizowanej pracy.

Podsumowanie – gdzie szukać pracy na wakacje 2024?

Pracy na wakacje – podobnie jak pierwszej pracy czy pracy dodatkowej – szukać można czy to za sprawą aplikacji z ofertami zleceń prac na godziny, ale i w social media (szukając grup na Facebook), wpisując w Google „praca na wakacje 2024” albo „najlepsza praca na wakacje 2024”, czy też bezpośrednio wysyłając CV tudzież pytanie w firmach, które budzą Twoje zainteresowanie. Nie próbujesz, nie wygrywasz. Per aspera ad astra. Proste.

Digital Marketing Specialist

Podobne artykuły

arrow
Praca dorywcza przed świętami

Praca dodatkowa przed świętami. Gdzie szybko dorobić?

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko kilka tygodni. To czas, kiedy wiele osób szuka możliwości dodatkowego zarobku,...

arrow
Praca dorywcza - gdzie szukać

Prace dorywcze – gdzie szukać? (Stawki, strony, stanowiska i  1 aplikacja) 

Szukasz pracy dodatkowej, tymczasowej? Chcesz poznać stawki godzinowe i miejsca, gdzie szukać dobrze płatnej pracy dorywczej? Szukasz pracy...

arrow

Praca na umowę zlecenie w 2024 – wszystko co musisz wiedzieć

Umowa zlecenie to jedna z popularnych form umów regulujących stosunek pracy między pracownikiem a pracodawcą. Jest często wykorzystywana...