Blog
Szukasz ofert z pracą dorywczą bez wysyłania CV i rozmów rekrutacyjnych, z wypłatą w 15 minut? Dobrze trafiłaś, trafiłeś. Klikasz i wiesz.
Data publikacji: 14 lutego, 2024
2 minutyczytania

Praca dodatkowa – gdzie szukać? (Stawki, strony, stanowiska i  1 aplikacja) 

Szukasz pracy dodatkowej, tymczasowej? Chcesz poznać stawki godzinowe i miejsca, gdzie szukać dobrze płatnej pracy dodatkowej? Szukasz pracy dla studenta dziennego albo masz pełny etat, ale i trochę czasu na dodatkowe zlecenia? Dobrze trafiłeś. Podajemy tutaj strony i aplikacje z ofertami pracy dodatkowej w całej Polsce.

Ten artykuł pomógł tym, którzy: 

 • nie chcą brać udziału w procesach rekrutacyjnych i wysyłać CV, 
 • szukali elastycznych godzin pracy,  bo mieli szkołę, studia czy inną pracę;
 • chcieli mieć wypłatę w natychmiast, nawet w 15 minut;
 • chcieli mieć 1 aplikację na smartfon, w której są oferty pracy tymczasowej;
 • chcieli zainstalować na Android albo na iOS.
Aplikacja z ofertami pracy dorywczej, a w niej: lista z zleceniami na godziny wraz ze stawką „na rękę” i filtrami, które upraszczają aplikowanie (bez CV i rekrutacji) na dane stanowiska. Oferty pracy tymczasowej, aplikacja na Android, aplikacja na iOS.

Gdzie szukać pracy dodatkowej?  
(Przegląd aplikacji i stron z ofertami pracy dodatkowej)

Generalnie rzecz biorąc, szukanie pracy dodatkowej możemy podzielić na poszukiwania drogą online oraz offline. Poniżej znajdziesz obie drogi dotarcia do zleceń i różnych ofert prac dodatkowych.  

Aplikacja z pracą dodatkową

Obecnie aplikacje mobilne, aplikacje na smartfon stanowią rozwiązanie i wsparcie dla wielu wyzwań oraz pomagają organizować nam życie. Mamy aplikacje sprzyjające dobrej diecie, aplikacje dla amatorów siłowni, aplikacje, które uczą nowych nawyków. 

Polska aplikacja z pracą dorywczą polskiej firmy Tikrow zawiera szereg zleceń i ofert pracy dodatkowej. Są w niej oferty pracy dla studenta dziennego, oferty dla licealistów, oferty dla szukających pracy sezonowej czy pracy na wakacje 2024. Tikrow jest platformą, która łączy osoby poszukujące ofert z pracą tymczasową z firmami, które poszukują aktualnie pracowników dorywczych. Wśród tych firm znajdziemy m.in.: Homla, Decathlon, Leroy Merlin, Jula, Pandora, Media Markt czy Biedronka. 

Szukanie dobrze płatnej pracy dorywczej to proces, który można sobie skrócić rejestrując się i wypełniając kwestionariusz w aplikacji Tikrow. Oferty pracy tymczasowej, jasne stawki. ZUS i podatki w Urzędzie Skarbowym po naszej stronie. Jest wersja na Android i na iOS.

Osobom zainteresowanym stawkami i stanowiskami proponujemy zarejestrować się aplikacji, podając kod i numer telefonu – w ten sposób zyskują dostęp do podglądu wszystkich zleceń. By móc podjąć się zleceń i zarabiać z natychmiastową wypłatą, konieczne jest wypełnienie kwestionariusza (zastępuje CV i rozmowy rekrutacyjne). To wszystko. Możesz pracować a dostawca aplikacji dba o rozliczenia z Urzędem Skarbowym i ZUS za Ciebie. 

Facebook 

Grupa facebookowa z ofertami pracy dorywczej
Informacje o zleceniach, pracy dodatkowej, wraz ze stawkami czy zakresem obowiązków – podgląd postów grupy na Facebooku poświęconej pracom dorywczym.

Dlaczego Facebook, a nie Instagram czy TikTok? Ponieważ serwis społecznościowy stworzony przez Marka Zuckerberga pozwala na tworzenie grup zrzeszających ludzi o podobnych zainteresowanych czy podobnych potrzebach. Jedną z takich grup jest chociażby Praca dorywcza – cała Polska.  

Podobnie jak w Google, wystarczy wpisać w tamtejszym okienku wyszukiwania “praca dodatkowa”, “praca dodatkowa” albo bardziej precyzyjnie, np. “praca dodatkowa dla studenta” lub “praca dodatkowa Warszawa” i pojawią się grupy z ofertami dla pracowników tymczasowych, pracowników na godziny. 

Pewnym minusem w porównaniu do wyżej wymienionych propozycji jest to, że nierzadko zawarte w tych grupach oferty pracy nie informują o tym, kto lub jaka firma jest zleceniodawcą. Innymi słowy, przed podjęciem współpracy trzeba nawiązać kontakt i wymienić kilka zdań na temat tego, gdzie będziemy pracować, co dokładnie będziemy robić, no i wreszcie – kto jest zleceniodawcą. 

Strony ofertami pracy i wyszukiwarka internetowa 

Strony z ofertami pracy są kolejnym ze źródeł poszukiwania pracy dodatkowej. Znajdziesz na nich nie tylko oferty pracy na pełny etat, ale i zajęcia krótkoterminowe, związane z pracą tymczasową.

By skorzystać z ofert portali pracy typu OLX, pracuj.pl, jooble.pl to podobnie jak w Tikrow, trzeba się zarejestrować. Ale w przeciwieństwie do Tikrow, musisz przygotować CV (najlepiej CV dostosowane do danej oferty), czasem także list motywacyjny i każdorazowo wysyłać je, by móc być wziętym pod uwagę przy rekrutacji. Generalnie rzec biorąc, CV musisz przygotować, gdy szukasz pracy na wielu portalach z ofertami pracy.

Serwisy branżowe dla osób ze specjalistycznymi umiejętnościami 

Dla tych, którzy opanowali konkretny fach lub mają określone kompetencje twarde czy rozbudowane doświadczenie (np. copywriting sprzedażowy, tworzenie grafik, język obcy na poziomie umożliwiającym tłumaczenie lub korepetycje, obsługa profili w social media) rekomendujemy, by sprawdzić specjalistyczne serwisy internetowe. 

Kolejne serwisy internetowe, które tutaj prezentujemy, to serwisy rekomendowane dla osób z konkretnym doświadczeniem. Zleca.pl, Freelanceria.pl, Useme.com czy spośród międzynarodowych stron wymienić należy Fiverr.com, Upwork czy Toptal. Są to „work marketplace” dla freelancerów, którzy chcą dorobić albo którzy utrzymują się zawodowo właśnie z wykonywania różnych zleceń, najczęściej jednak dla fachowców. 

Agencje pracy tymczasowej 

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, gdzie szukać najlepszej pracy dodatkowej, możesz przejrzeć agencje pracy tymczasowej, a dokładniej ich strony www. Co prawda, większość z nich nie ma aplikacji mobilnej, która pozwalałaby przejrzeć szybko zlecenia. Dodatkowym minusem może być to, że trzeba się liczyć z tym, iż bez przygotowania CV i bez rozmowy rekrutacyjnej się nie obejdzie. Niemniej, jak sama nazwa tego typu podmiotów wskazuje, instytucje te oferują pracą tymczasową (czytaj: prace ddodatkowe). 

Szukanie pracy dodatkowej oznacza czasem kontakt z agencją pracy tymczasowej. Nie wszystkie oferują dedykowaną do przeglądania zleceń aplikację na smartfon czy tablet. W przeciwieństwie do Tikrow.

W pełni zdigitalizowaną agencją pracy jest właśnie wspomniana wcześniej Tikrow. Tikrow to agencja pracy natychmiastowej – znalezienie pracy dodatkowej dla siebie nie zajmie Ci więcej niż kilka minut, tak samo wypłata za zlecenie, które wykonasz, znajdzie się na Twoim koncie natychmiast. Jest to więc super opcja dla osób, które szukają szybkiego zarobku.

Tikrow oferuje bezpłatną aplikację z ofertami dniówek z natychmiastową wypłatą. Wiesz, ile zarobisz “na rękę” jeszcze przed podjęciem zlecenia. Możesz wyszukiwać wśród ofert w sprawdzonych firmach ze swojej okolicy lub dalej – jeżeli masz ochotę pracować z dowolnego miasta na terenie całej Polski. Swoboda wyboru. 

Gdzie znaleźć dobrze płatną pracę dodatkową?  
(Przegląd stanowisk, zleceń i stawek za 1 godzinę „na rękę”) 

Magazynier

Praca na magazynie oznacza wykonywanie zajęć takich, jak np. drobne prace porządkowe, dbałość o ekspozycję towarów, rozładunek i załadunek produktów czy kontrola jakości. 

W aplikacji Tikrow jest szereg tego typu ofert do wyboru, w różnych firmach, z różnym zakresem zadań do wykonania. Zakres obowiązków magazyniera jest także jasny. Oferty zleceń i prac dodatkowych w ramach pracy na stanowisku magazyniera zaczynają się od 28 zł netto dla studenta, czyli „na rękę”. Z kolei dla osób z uprawnieniami na obsługę wózków widłowych czy z aktualną książeczką sanepidowską stawki za 1 godzinę pracy wynoszą średnio 29-36 zł netto. (Wszelkie informacje w tym, ile kosztuje książeczka sanepidowska i gdzie ją wyrobić, znajdziesz na naszym blogu).

Pracownik produkcji

Podjęcie dodatkowej pracy w zakładzie produkcyjnym nie wymaga żadnych kwalifikacji, a przyszły pracownik produkcji z łatwością opanuje wszelkie obowiązki związane z taką pracą dodatkową. I nie jest ona tak ciężka jak może się wydawać. Do misji osoby wykonującej zlecenie w tej branży należą np.: metkowanie produktów, cenowanie, pakowanie towaru czy układanie paczek, kontrola jakości czy dbałość o czystość na magazynie i hali. Spora rzesza prac dodatkowych na produkcji przypada na weekendy, ale nie jest to regułą. 

Stawki godzinowe oscylują na poziomie 30-34 zł netto za 1 godzinę pracy dla studenta. A jeśli jesteś w posiadaniu aktualnej książeczki sanepidowskiej, wówczas za 1 godzinę pracy możesz zarobić 36 zł „na rękę”.  

Pracownik sklepu / kasjer-sprzedawca

Kolejnym często poszukiwanym i oferowanym stanowiskiem w ramach prac dodatkowych jest praca w sklepie oraz praca jako kasjer-sprzedawca. W grę wchodzą sklepy wielkopowierzchniowe, jak i butikowe; mowa o księgarniach, sklepach z odzieżą czy elektroniką użytkową RTV i AGD. 

W zależności od typu produktów (ubrania, książki, spożywcze produkty) stawka „na rękę” wynosi 24-28 zł dla studenta za 1 godzinę pracy. 

Podobnie jak w przypadku wyżej wymienionych stanowisk, i tu branża sklepu (jak i pora roku) przyczyniają się do tego, że zakres obowiązków bywa różny. Obsługa kasy fiskalnej (po uprzednim krótkim szkoleniu), prace porządkowe, dbałość o ekspozycję towarów, obsługa klientów, rozpakowywanie towaru – tego typu prac należy się spodziewać na tym stanowisku. 

Pracownik gastronomii / pracownik HoReCa 

Jeśli mowa o gastronomii albo szerzej – o branży HoReCa (ang. Hotel, Restaurant oraz Catering/Café) –to mowa restauracjach, kawiarniach, hotelach czy firmach cateringowych albo eventowych, które zajmują się organizowaniem imprez i wydarzeń okolicznościowych. Czym zajmują się osoby szukajace pracy dodatkowej i zleceń tymczasowych z tej branży? 

Ponownie “to zależy”. Zależy od branży, wielkości danej firmy czy sezonu. W restauracji zlecenia w ramach dniówek mogą znacząco różnić się od tych w firmach cateringowych. W przypadku restauracji dominować będzie kontakt z klientem – za barem czy jako kelner-sprzedawca. W przypadku tych drugich misje do wykonania będą bliskie temu, co czasem można spotkać podczas pracy na produkcji czy na magazynie, np. rozładowywanie towaru oraz organizowanie danej przestrzeni do wydarzenia, jakie się ma odbyć.

Jeśli chcesz odkrywać oferty prac dorywczych w tej branży, to posiadanie aktualnej książeczki sanepidowskiej jest warunkiem podstawowym. Jest to dokument, wydawany przez stację sanitarno-epidemiologiczną (sanepid). 

W Tikrow znajdziesz oferty pracy dodatkowej w formie dniówek dla kelnera w formie kilkugodzinnych zleceń. Stawka za 1 godzinę pracy to ok. 30 zł netto (jeśli masz status studenta). 1 dniówka = około 250 zł (bez napiwków). Jeśli przy okazji posiadasz w portfolio swoich umiejętności język angielski, mogą czekać Cię napiwki od klientów płacących w Euro czy w Dolarach. 

Pracownik tymczasowy i praca dorywcza w świetle prawa

Pracując dorywczo, pracujesz tymczasowo. I masz z tego powodu powody do radości, jak choćby możliwość połączenia pracy ze studiami, wyboru dowolnego miejsca pracy, stanowiska czy elastycznego czasu pracy – tak przynajmniej mają użytkownicy aplikacji Tikrow. Ale po kolei. 

Praca dorywcza to tylko określenie. Określenie, które (podobnie jak pojęcie outsourcingu pracowników) nie ma definicji prawnej. Jest po prostu pracą – jeśli można tak rzec – poza-etatową, nie-etatową. Pracą, która ma charakter tymczasowy, a więc trwającą przez określony, niedługi czas i zorientowaną na wykonanie określonej lub określonych umową czynności. W jej ramach częściej spotkasz się z umową zlecenie czy umową o dzieło niż umową o pracę. Czym jest więc praca tymczasowa? 

Praca tymczasowa jest jedną z form zatrudnienia, w ramach której można wykonywać pracę. Praca ta – wedle prawa – ma charakter:

 • okresowy, sezonowy; 
 • których pracodawca (zwany pracodawcą użytkownikiem) nie jest w stanie zrealizować w terminie przy użyciu pracowników etatowych oraz
 • które mógłby wykonać pracownik etatowy, jednakże nie jest obecny w firmie z powodów od niego niezależnych (np. choroba, wypadek, itp). 

Z perspektywy prawa, występują tutaj aż trzy podmioty:

 • agencja pracy tymczasowej (czyli firma, która Cię formalnie zatrudnia, jest Twoim pracodawcą i poleca Cię innym firmom, ba, szuka firm, którym mogła by Cię polecić);
 • pracodawca użytkownik (czyli firma, która kontaktuje się z agencją pracy tymczasowej i przedstawia zlecenie do wykonania; to właśnie owa firma – pracodawca użytkownik –wyznacza pracownikowi dorywczemu zadania);  
 • pracownik tymczasowy (czyli Ty – osoba zatrudniona przez agencję pracy tymczasowej, która załatwia Ci zlecenia, dniówki i prace dorywcze do wykonania w firmie, z którą nawiązała relację biznesową). 

Agencja pracy tymczasowej wykonuje obowiązki w Twoim imieniu związane ze zgłoszeniem i odprowadzaniem składek do ZUS, odprowadzaniem podatków do Urzędu Skarbowego, oraz oczywiście wypłatą Twojego wynagrodzenia. Należy dodać, że to właśnie agencja za sprawą swoich pracowników szuka pracodawców i zleceń dla osób, które szukają pracy dodatkowej.  

Podsumowanie – gdzie szukać ofert z pracą dodatkową w Twoim mieście?

Jeśli widzisz, że czas sprawdzić, gdzie znajdziesz atrakcyjne oferty pracy dodatkowej w twoim mieście to już wiesz, jak i za pomocą czego to zrobić. Jak widać, praca dodatkowa to nie tylko portale pracy czy fora facebookowe. Nie trzeba posiadać prawa jazdy kategorii B i być dostawcą, kierowcą taxi czy kierowcą Uber, by móc dobrze zarobić na pracach dorywczych. Praca dodatkowa to nie tylko opiekunka czy niania. Ale to niekoniecznie praca zdalna. Praca jako sprzedawca, kasjer, doradca klienta, pomoc kuchenna, gdzieniegdzie jako tajemniczy klient  – takich stanowisk możesz spodziewać się jako pracownik tymczasowy.

Współczesna technologia pozwala zarabiać tak, by dostosować harmonogram pracy dodatkowej do zajęć w szkole czy łączyć pracę na część etatu z pracą dodatkową. Bez względu na to, czy Twoja lokalizacja to Kraków, Poznań, Gdańsk czy Warszawa, a może małą miejscowość – aplikacja Tikrow pozwala na przegląd aktualnych ofert pracy dodatkowej za pomocą kilku kliknięć. Zatem do dzieła, pobierz apkę, zarejestruj się i wybierz najbardziej interesującą Cię ofertę. 

  

  

  

Podobne artykuły

arrow
Trendy rynku pracy dorywczej

Raport: Trendy rynku pracy dorywczej 2023. #PracaNatychmiastowa

Poznaj oczekiwania i potrzeby pracowników dorywczych. Przeczytaj o wyzwaniach przed jakimi stają pracodawcy w Polsce.

arrow
Jak wyrobić książeczkę sanepidowską

Jak ją wyrobić? W jakich zawodach potrzebna jest książeczka sanepidowska?

Wpisałeś w Google jak wyrobić książeczkę sanepidowską lub inne zagadnienie z nią związane to dobrze trafiłeś. Książeczka sanepidowska,...

arrow

W wakacje firmy zwiększą zatrudnienie pracowników tymczasowych. Najbardziej potrzebuje ich branża logistyczna.

Jak wynika z najnowszej odsłony przygotowywanego przez Tikrow Wskaźnika Pracy Dorywczej na III kwartał b.r. po wsparcie pracowników...