Blog
Praca dla studenta dziennego - gdzie szukać
Data publikacji: 6 września, 2023
4 minutyczytania

Praca dla studenta – gdzie szukać, żeby znaleźć szybko i dostać szybko?

Interesuje Cię praca dla studenta dziennego z elastycznym grafikiem i aplikacją na smartfon? Jesteś w dobrym miejscu. Łączenie nauki z pracą to coraz powszechniejsze rozwiązanie stosowane przez młode osoby. Wielu studentów, czy to studentów dziennych, czy zaocznych, często chce lub wręcz musi pracować i zarabiać pieniądze, aby móc się utrzymać. Kluczem do efektywnego połączenia nauki z pracą jest elastyczny grafik pracy, motywacja i pomoc pewnej aplikacji.

Tutaj dowiesz się:

 • jakie oferty pracy dla studenta w 2024 czeka w aplikacji z pracą dorywczą Tikrow,
 • jak szukać pracy dla studentów w Twoim mieście czasie sesji egzaminacyjnej.

Zdecydowanie łatwiej jest zmobilizować się do wysiłku, jakim jest efektywne połączenie nauki z pracą, jeśli wiemy, co chcemy dzięki temu osiągnąć. Przed rozpoczęciem poszukiwań pracy dla studenta dziennego warto zastanowić się, czy zależy nam wyłącznie na zarobieniu pieniędzy, czy też chcemy zdobyć konkretne doświadczenie i nabywać nowe kompetencje. Nierzadko dobrym rozwiązaniem okazuje się podjęcie praktyk lub stażu, co niewątpliwie stanowi dobry start na początku drogi zawodowej.

Pierwsza praca, praca dla studenta nie tylko dziennego czy praca dla osób bez doświadczenia – szereg zleceń z pracą tymczasową znajdziesz w aplikacji Tikrow. Bez rekrutacji, bez CV.

Elastyczny grafik – kluczowa cecha pracy dla studentów

Elastyczny grafik to podstawowy element, który umożliwia studentom połączenie pracy z nauką. Oznacza to, że studenci mogą sami wybierać dni i godziny pracy, które odpowiadają ich planom zajęć na uczelni. Dzięki temu unikają konfliktów między obowiązkami zawodowymi a naukowymi.

Praca dla studenta dziennego
Ty wykonujesz zlecenia i dniówki, my za Ciebie opłacamy składki na ZUS, podatki do Urzędu Skarbowego i i inne takie. Jak myślisz o pracy dla studenta, to myślisz „aplikacja Tikrow”. Na Android i na iOS.

Elastyczny grafik ma kilka podstawowych zalet:

 • Możliwość dostosowania do planu zajęć. Dzięki elastycznemu grafikowi studenci mogą unikać kolizji między czasem pracy a czasem spędzonym za zajęciach na uczelni. Mogą dowolnie wybierać godziny pracy, które nie kolidują z wykładami i seminariami.
 • Lepsza organizacja czasu. Elastyczny grafik daje studentom kontrolę nad własnym czasem. Nauka zarządzania swoim czasem to kluczowy element osiągnięcia efektywności, zwiększenia produktywności i realizacji stawianych sobie celów.
 • Możliwość podjęcia stażu lub praktyk. Niektóre stanowiska oferują elastyczny grafik także dla stażystów i praktykantów. To doskonała okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego związanego z kierunkiem studiów (patrz: Praca bez doświadczenia). Warto więc poszukać ofert w branży, w której w przyszłości chcielibyśmy pracować.

Praca dla studenta – minusy, którym można zażegnać

Praca w trakcie studiów niesie za sobą zarówno wiele korzyści, jak i wyzwań. To czy chcemy pracować podczas studiów to indywidualna decyzja, która zależy od osobistych celów, możliwości finansowych i zdolności do zarządzania czasem. Ważne jest, aby znaleźć równowagę między pracą a nauką, aby osiągnąć sukces zarówno w życiu zawodowym, jak i edukacyjnym.

Plusy pracy dla studenta:

 • Finansowanie edukacji. Jednym z głównych plusów pracy w trakcie studiów jest możliwość zarabiania pieniędzy, które można przeznaczyć na opłacenie czesnego, stancji, zakup książek, czy inne koszty związane z nauką.
 • Nabyte doświadczenie zawodowe. Praca w trakcie studiów to możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia zarówno w dziedzinie związanej z przyszłą ścieżką zawodową, jak i w zupełnie odrębnych branżach. Wszystko zależy od tego, w jakim sektorze postawimy pierwsze kroki na rynku pracy. To zdecydowanie wpłynie pozytywnie na perspektywy zawodowe po ukończeniu studiów.
 • Rozwijanie umiejętności interpersonalnych. Praca dorywcza lub stała wymaga komunikacji z różnymi ludźmi, co może pomóc w rozwoju umiejętności interpersonalnych, zarówno w szerokorozumianym obszarze obsługi klienta, jak i pracy zespołowej.
 • Praca dla studenta to samodzielność finansowa studenta. Praca daje poczucie niezależności finansowej i odpowiedzialności za własne wydatki, co może być cennym doświadczeniem dla młodej osoby.
 • Planowanie czasu. Praca podczas studiów wymaga zdolności do zarządzania czasem. Uczy dyscypliny i umiejętności planowania, co może być przydatne w przyszłej karierze.

Minusy pracy pracy dla studenta:

 • Obciążenie czasowe. Oczywiście, w zależy jaki jest zakres obowiązków. Praca dla studenta dziennego może być bardzo wymagająca czasowo. Połączenie obowiązków zawodowych z nauką może prowadzić do mniejszej ilości czasu na odpoczynek i życie osobiste.
 • Ryzyko obniżonej wydajności w nauce. Jeśli praca jest bardzo absorbująca, istnieje ryzyko, że nauka ucierpi. Studenci muszą być ostrożni, aby nie poświęcać zbyt dużo czasu na pracę kosztem edukacji.
 • Ryzyko konfliktu interesów. Czasami praca w określonej branży lub firmie może rodzić konflikt interesów związany z nauką lub przyszłą karierą. To może być szczególnie problematyczne, jeśli pracodawca nakłada ograniczenia na uczestnictwo w konkurencyjnych projektach czy stażach.

Jaki tryb jest najlepszy przy pracy dla studentów?

Nie ma jednego „najlepszego” trybu pracy, który pasowałby do wszystkich studentów, ponieważ preferencje i potrzeby różnią się w zależności od indywidualnej sytuacji, rodzaju studiów i osobistych cech. Jednak istnieje kilka różnych podejść do organizacji pracy w kontekście pracy dla studenta, które mogą być skuteczne dla studentów. Oto kilka popularnych trybów pracy, z których studenci mogą wybierać, w zależności od swoich potrzeb:

 • Tradycyjny tryb pracy na pełny etat. Niektórzy studenci preferują podjęcie stałej pracy na pełny etat, która może zapewnić stabilne źródło dochodu. Jednak taki tryb pracy może być wymagający czasowo i może ograniczać elastyczność w dostosowaniu grafiku pracy do planu zajęć. Na pracę na pełen etat decydują się najczęściej osoby studiujące zaocznie.
 • Praca na część etatu. Pozwala studentom zarabiać pieniądze, jednocześnie pozostawiając pewną elastyczność w grafiku. Można dostosować godziny pracy do planu zajęć, co ułatwia łączenie pracy z nauką.
 • Praca dorywcza. To dla studentów zdecydowanie najkorzystniejsze rozwiązanie. Tak samo, jak lepszym rozwiązaniem jest praca na umowę zlecenie, niż na umowę o pracę – co daje o wiele większą swobodę w podejmowaniu różnych zajęć zarobkowych przez studentów. Podejmując zlecenia w ramach pracy dorywczej najłatwiej jest zaplanować codzienny grafik i wykorzystać możliwie maksymalnie czas, jaki między zajęciami możemy przeznaczyć na pracę. Zlecenia pracy dorywczej dostępne w aplikacji Tikrow są dniówkami, a więc osoba przyjmująca takie zlecenie wie dokładnie w jakim dniu i w jakich godzinach będzie pracowała. Przyjmowanie pojedynczych zleceń z całego wachlarza ofert idealnie wpisuje się w elastyczny grafik preferowany przez studentów. Co ważne, wypłata za zrealizowanie dniówki wpływa na konto w 24h od zakończenia zlecenia.
 • Praca zdalna lub online. Dla niektórych studentów doskonałym rozwiązaniem będzie praca zdalna lub online. Osoby, które preferują taki tryb pracy mogą ją wykonywać z dowolnego miejsca, również bez konieczności wychodzenia z domu.  
 • Freelancing. Studenci o specjalistycznych umiejętnościach, takich jak projektowanie graficzne, programowanie czy pisanie, mogą pracować jako freelancerzy. To pozwala na dużą niezależność i kontrolę nad grafikiem pracy.
 • Praca na uczelni. W niektórych przypadkach uczelnie oferują studentom możliwość podjęcia pracy na terenie kampusu, na przykład jako asystent nauczyciela akademickiego, bibliotekarz czy pracownik biura studenckiego. To może być wygodne rozwiązanie, ponieważ pracodawca jest świadomy potrzeb studentów.

Jak połączyć naukę z pracą zarobkową?

Wielu studentów wybiera kombinację różnych form pracy, dostosowując ją do swoich potrzeb i sytuacji. Na przykład, podejmują prace dorywcze podczas semestru i zwiększają czas pracy w okresie  wakacji, szukają pracy sezonowej, pracy na wakacje czy pracy na ferie. Ostatecznie, najlepszy tryb pracy dla studenta zależy od jego indywidualnych celów, planu zajęć, potrzeb finansowych i umiejętności zarządzania czasem.

Połączenie pracy dorywczej z nauką to nierzadko najbardziej optymalne rozwiązanie kwestii pracy dla studenta. Jest ono możliwe, dzięki odpowiedniemu podejściu i wykorzystaniu elastycznego grafiku. Istnieje wiele stanowisk, na których studenci mogą pracować, zarabiając pieniądze na swoje utrzymanie i opłaty związane z edukacją. Do najbardziej popularnych zleceń w aplikacji Tikrow wykonywanych przez studentów należą: praca jako kasjer-sprzedawca (czytaj: Obowiązki kasjera sprzedawcy), w sklepie przy obsłudze klienta, praca na magazynie i praca na produkcji.

Niezależnie od tego, na jakim stanowisku wykonujemy pracę, zawsze kluczem do sukcesu w kontekście pracy dla studenta dziennego jest dobre zarządzanie czasem. Dla wielu studentów praca i studia to nie tylko możliwe, ale również satysfakcjonujące połączenie.

Nadal szukasz oferty pracy dla studentów?

Jesteś studentem? Szukasz pracy dla studentów i absolwentów? Zdobywanie doświadczenia jest dla Ciepie ważne? Wiesz już, jak aplikować i przeglądać aktualne oferty pracy w Twoim mieście. W Tikrow znajdziesz oferty i zlecenia nie tylko na produkcji, ale w handlu czy gastronomii.  Aplikuj bez CV, wypełnij kwestionariusz i sprawdź nasze stawki netto. Wybierz jakiekolwiek miejsce pracy jako doradca klienta, jako magazynier czy pracownik sklepu odzieżowego. Zapraszamy studentów nie tylko IV lub V roku studiów.

Z Tikrow nie musisz być specjalistą ds. IT, żeby dostać szybko pracę dla studenta.

Head of Marketing

Podobne artykuły

arrow
Trendy rynku pracy dorywczej

Raport: Trendy rynku pracy dorywczej 2023. #PracaNatychmiastowa

Poznaj oczekiwania i potrzeby pracowników dorywczych. Przeczytaj o wyzwaniach przed jakimi stają pracodawcy w Polsce.

arrow

Praca na umowę zlecenie w 2024 – wszystko co musisz wiedzieć

Umowa zlecenie to jedna z popularnych form umów regulujących stosunek pracy między pracownikiem a pracodawcą. Jest często wykorzystywana...

arrow
Praca na produkcji od zaraz

Praca na produkcji od zaraz – gdzie szukać pracy i pracowników produkcji „na już”  

Tikrow to aplikacja stworzona przez polską Agencję Pracy Natychmiastowej, która łączy osoby, które szukają pracy na godziny od...