Często zadawane pytania

Znajdziesz tutaj najczęściej zadawane pytania przez tych, którzy podejmują zlecenia z Tikrow lub szukają nowych zleceń oraz odpowiedzi na każde z nich!

Rejestracja

W Tikrow może zarejestrować się każda pełnoletnia osoba, która ma pozwolenie na pracę w Polsce.

Jak najbardziej. Tikrow to idealne miejsce, żeby dorobić sobie do swojego budżetu i w żaden sposób nie koliduje to z Twoją umową, jeżeli tylko masz wolny czas.

Do naszej platformy zalogujesz się na tej stronie . Możesz też przejść na swoim telefonie do Apple Store/Google Play, zainstalować naszą aplikację Tikrow i zarejestrować się bezpośrednio w aplikacji. Po zostawieniu swojego numeru telefonu oraz kodu pocztowego na formularzu otrzymasz od nas hasło do zalogowania się.

Pierwsze dane to numer telefonu oraz kod pocztowy. Na numer telefonu otrzymasz hasło do Tikrow. Kod pocztowy natomiast pozwoli aplikacji rozpoznać Twoją lokalizację, by dopasować do niej wyświetlane oferty dniówek. Po pierwszym logowaniu poprosimy Cię o wypełnienie kwestionariusza osobowego. Wskazany przez Ciebie status (student/uczeń/bezrobotny/zatrudniony) dookreśla składki, podatki i pozwala nam pokazywać Ci realne stawki, jakie zarobisz „na rękę”. Pozostałe dane są nam potrzebne do przygotowania umowy ramowej.

Jeżeli jesteś osobą uczącą się i nie przekroczyłe_aś 26 roku życia to w kwestionariuszu zaznaczasz opcję student.

Wszystko zależy od tego, jakie opłacasz składki ZUS – jeżeli są to pełne składki, zaznaczasz status Zatrudniony, natomiast jeżeli korzystasz z jakiejkolwiek ulgi, wtedy oznacz swój status jako bezrobotny. Pamiętaj, że po zmianie wysokości składek swojego ZUS-u, konieczne jest zaktualizowanie statusu zgodnie z powyższym.

Wszystkie kwestionariusze weryfikowane są w kolejności czasu przesłania. Zwykle zajmuje nam to mniej niż 24h. Z uwagi na to, że nasz tydzień pracy zaczyna się w poniedziałek, a kończy w sobotę, może się zdarzyć, że weekendowe kwestionariusze zweryfikujemy z początkiem nowego tygodnia.

Podczas weryfikacji kwestionariusza zawsze określamy powody odrzucenia i przekazujemy do Ciebie taką informację e-mailowo oraz w aplikacji (komunikat wyświetli Ci się po zalogowaniu do Tikrow). Pamiętaj, aby wypełnić kwestionariusz poprawnymi i bezbłędnymi danymi. Dane nie mogą zawierać np. zdrobnień imion czy błędów ortograficznych. Wpisuj tylko te informacje, o które prosimy w danym polu np. w nazwie ulicy nie wpisujemy numeru budynku, a w numerze budynku nie wpisujemy numeru lokalu.

Poszukiwanie ofert

Zlecenie to najprościej pisząc „dniówka”. To rodzaj pracy tymczasowej, jednorazowe zlecenie, które odbywa się w danym dniu wskazanym przez firmę zlecającą pracę.

Wystarczy, że zarejestrujesz się w naszym serwisie i po zalogowaniu wypełnisz kwestionariusz. To dzięki niemu, będziemy mogli potwierdzić Twoją tożsamość i poprawnie Cię rozliczyć po wykonaniu zlecenia. Dopóki nie wypełnisz kwestionariusza, żadne ze zleceń nie będzie dla Ciebie dostępne.

Jeżeli zlecenie wymaga posiadania kompetencji, a Ty nie dodałe_aś ich wcześniej w swoim profilu – zlecenie może być dla Ciebie niedostępne. Jeżeli w zleceniu pojawiają się dodatkowe kompetencje np. aktualne badania sanepid a Ty posiadasz aktualne orzeczenie – zgłoś je do nas. Po weryfikacji dokumentów będziesz mógł/mogła przyjmować zlecenia wymagające tej kompetencji. Zlecenia, które są wyszarzone i posiadają oznaczenie „Przyjęte” to oferty, które zostały przyjęte przez innego pracownika.  Może się zdarzyć, że przy zleceniu pojawi się informacja „Oferta niedostępna” – komunikat ten oznacza, że w Twoim kwestionariuszu są jakieś nieaktualne dane np. data ważności legitymacji lub data zakończenia umowy u Twojego pracodawcy.

Jeśli nie możesz pojawić się na zleceniu, koniecznie odwołaj je w aplikacji najpóźniej przed upływem 24 godzin do jego startu. By to zrobić przejdź do zakładki „Moje zlecenia” a następnie w przyjętych ofertach przejdź do tej, którą chcesz odwołać. Znajdziesz tam przycisk umożliwiający anulowanie zadania. Jeśli do zlecenia pozostało mniej czasu niż 24 godziny, zadanie może przyjąć wskazana przez Ciebie inna osoba. Natomiast musi ona posiadać aktywne konto w Tikrow i się do nas zgłosić. Zgłoś to do nas na infolinii, przekaż nam informację kto przyjmie za Ciebie zlecenie, a my się z tą osobą skontaktujemy.

Różnica ma charakter formalny. Dla Ciebie, jako osoby wykonującej zlecenia różnice sprowadzają się one do tego, że w ofertach oznaczonych jako APT (Agencja Pracy Tymczasowej) podpisujesz umowę trójstronną (miedzy Tobą a Tikrow oraz  klientem, dla którego będziesz realizował zlecenie) a w przypadku ofert oznaczonych jako  OUTSOURCING podpisujesz umowę dwustronną (miedzy Tobą a Tikrow). Warunki finansowe umowy się nie zmieniają.

W naszej bazie posiadamy ponad 160 tysięcy pracowników, a zlecenia są dostępne dla wszystkich. Najprawdopodobniej komuś udało się przyjąć te zlecenie szybciej.

Wynagrodzenie i formalności

Tak, wszystkie podane kwoty są kwotami netto, czyli „na rękę”. Ważne tylko byś w kwestionariuszu ustawił_a uprzednio swój status (student/uczeń/bezrobotny/zatrudniony) – to na jego podstawie system wylicza prawidłowe stawki netto. Do czasu uzupełnienia przez Ciebie kwestionariusza, stawki widoczne w aplikacji są kwotami brutto.

My zajmujemy się wszystkimi formalnościami, w tym także opłaceniem podatków. Ty zarabiasz dokładnie tyle, ile pokazuje nasz serwis.

Jeśli jesteś zatrudniony_a na podstawie umowy o pracę i masz wynagrodzenie wyższe/równe najniższemu wynagrodzeniu ustawowemu lub masz swoją działalność gospodarczą, w której odprowadzasz pełne składki na ubezpieczenia społeczne, to opłacamy za Ciebie składkę zdrowotną.

Jeśli jesteś osobą bezrobotną lub masz swoją działalność gospodarczą, ale korzystasz z ulg w opłacie składek na ubezpieczenia społeczne, opłacamy za Ciebie składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, wypadkowe oraz składkę na ubezpieczenie zdrowotne.

Natomiast jeśli jesteś studentem, uczniem lub słuchaczem policealnej szkoły i masz dokumenty potwierdzające ten status, nie mamy obowiązku opłacania żadnych składek.

Tak, jako agencja pracy dopełniamy wszelkich niezbędnych formalności. Po to wypełniasz kwestionariusz osobowy po rejestracji do Tikrow, byśmy mogli przekazać Ci umowę ramową. Każde przyjęte zlecenie jest więc prawnie poprawne.

Każde przelew wychodzi od nas maksymalnie do 24h po zakończeniu zlecenia. Aby nasz system zadziałał pamiętaj aby po przybyciu na miejsce potwierdzić swoją obecność poprzez odpisanie na wiadomość SMS.

Nie. Orzeczenie sanepid musisz wyrobić sam_a na swój własny użytek. Pamiętaj, że takie orzeczenie otworzy przed Tobą możliwość przyjmowania większej ilości zleceń i ten koszt bardzo szybko Ci się zwróci.

Nie. Zakwaterowanie oraz dojazd do pracy są po Twojej stronie. Pamiętaj, że dzięki temu, że przy rejestracji wprowadzasz swój kod pocztowy, pokazujemy Ci oferty, które są w Twoim najbliższym otoczeniu. Możesz przyjąć zadanie, które znajduje się nawet kilka kroków od Ciebie.

Dane i hasło

Jeśli zapomniałe_aś swojego hasła – przejdź do strony logowania  i kliknij w przycisk „zapomniałem hasła”. Wyślemy na Twój numer telefonu kod, dzięki któremu bez problemu zmienisz swoje hasło. Może się zdarzyć, że będziesz musiał_a chwilę na nie poczekać.

Aby zmienić numer telefonu, który służy do logowania, musisz zgłosić taką chęć na naszej infolinii. Nasz pracownik zweryfikuje Twoją tożsamość i zmieni Twój numer zgodnie z podanymi informacjami.

Jeśli chcesz zaktualizować swoje dane, przejdź do kwestionariusza w aplikacji i popraw te dane, które uległy zmianie. Po poprawnym uzupełnieniu danych, prześlij do nas ponownie kwestionariusz i poczekaj na nasze potwierdzenie weryfikacji danych. Dane weryfikujemy do 1 dnia roboczego.

Wszystkie pytania prosimy kierować do nas przez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na adres e-mail kontakt@tikrow.com. Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem +48 22 100 43 15. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00 oraz w soboty od 8.00 do 14.00.

Działamy zgodnie z przepisami prawa. Jako agencja pracy zawieramy umowy z osobami, które chcą podejmować pracę przez naszą aplikację. Przed podpisaniem umowy musimy potwierdzić Twoją tożsamość, aby mieć pewność, że wysyłane przez nas składki ZUS i zaliczki na US trafią do właściwej osoby. Nie musisz wysyłać nam skanów dokumentów. Dokumenty możesz przedstawić nam do wglądu osobiście w naszym biurze. Mieści się ono w Pruszkowie przy ul. Ignacego Kraszewskiego 32/4. Zanim nas odwiedzisz, umów się z nami dzwoniąc pod numer +48 22 100 43 15. Jeśli jednak zależy Ci na czasie, możesz przesłać nam obustronne zdjęcia dowodu. Skan jest usuwany bezpośrednio po weryfikacji i nie jest przez nas dalej przetwarzany w żadnym innym celu. Na skanie dowodu osobistego możesz poprzez edycję umieścić napis np. „na potrzeby weryfikacji Tikrow”.

Aby uzyskać kompetencje sanepid, musisz wgrać do naszego systemu aktualne orzeczenia dla celów sanitarno-epidemiologicznych lub ważną książeczkę sanepid z wpisem lekarza. Konieczne jest by zawrzeć w tym pierwszą stronę z informacją, że jest to Twoja książeczka.

Konto zostaje blokowane w momencie, gdy średnia Twoich ocen spadnie poniżej 3.5, gdy nie pojawisz się na swoim pierwszym lub drugim zleceniu lub jeżeli nie pojawisz się na dwóch zleceniach pod rząd. Nie ma możliwości odblokowania konta. Jeżeli Twoje konto zostało zablokowane z powodu nieobecności, a jest to pomyłka, niezwłocznie zgłoś to do nas na adres mailowy kontakt@tikrow.com. Wyjaśnimy tę sprawę i wrócimy do Ciebie z informacją.

Blokada konta oznacza brak możliwości przyjmowania zleceń w Tikrow. Ze skutkiem natychmiastowym rozwiązujemy z zablokowanym użytkownikiem umowę ramową oraz odpinamy ze wszystkich przyszłych przyjętych zleceń. Po blokadzie konta nie ma możliwości ponownego założenia konta w naszej aplikacji w przyszłości.

Dodaj własne pytanie
*
To pole jest wymagane
*
To pole jest wymagane

* pola obowiązkowe

osobowych zawartych w Polityce Prywatności i wyrażam zgodę na ich przetwarzanie w celu obsługi zgłoszenia.

Rozwiń

* pola obowiązkowe