Blog
Szukasz pracy na magazynie od zaraz?
Data publikacji: 31 marca, 2024
3czytania

Gdzie szukać pracy na magazynie od zaraz, by sensownie zarobić?

Kończysz właśnie technikum, zawodówkę lub liceum? Chcesz dorobić i szukasz pracy tymczasowej, która oferuje wypłatę w 15 minut? Jednym praca na magazynie otwiera drzwi do dalszej kariery w branży logistycznej. A dla innych jest świetnym sposobem na niezły zarobek jako praca tymczasowa. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wygląda praca na tym stanowisku i gdzie szukać zatrudnienia, ten artykuł pozwoli Ci znaleźć odpowiedzi.

Ten artykuł pomógł tym, którzy:

 • szukali szybkich zleceń, dniówek z wypłatą w 15 minut po wykonaniu zlecenia, 
 • są zaraz po szkole średniej lub zawodowej albo w trakcie strudiów; 
 • szukali pracy na magazynie od zaraz.

Jak wygląda praca magazyniera?

Magazynier, bez względu na stopień w hierarchii firmy, to osoba, której głównym zadaniem jest zarządzanie przestrzenią magazynu. Albo przynajmniej asystowanie podczas tego procesu. Na czym dokładnie polega owo zarządzanie?

Praca na magazynie od zaraz
Jeśli szukasz pracy na magazynie od zaraz, zajrzyj natychmiast do Tikrow – aplikacji z ofertami dniówek i prac na godziny. Rejestracja zajmuje chwilkę.

Praca na magazynie to przede wszystkim:

 • przyjmowanie dostaw, czyli rozładowywanie i transport towaru w obrębie magazynu. To jedne z najbardziej podstawowych obowiązków magazyniera. Trzeba pamiętać, że często tutaj obowiązki z tego zakresu dotyczą również sprawdzania jakości przychodzącego towaru i weryfikacja zgodności dostawy z zamówieniem; 
 • przygotowanie zamówień do transportu to nieodłączny element w pracy magazyniera jest kompletowanie zamówień, pakowanie towaru i przygotowywanie dokumentów do wysyłki; 
 • prace inwentaryzacyjne – magazyn to miejsce, przez który każdego dnia przechodzą setki, jeśli nie tysiące sztuk towaru. To sprawia, że wymagane są tu okresowe prace inwentaryzacyjne. Dynamika pracy sprawia, że często stan magazynowy nie zgadza się z danymi w tabelach. Stąd potrzebny jest proces, który celem jest dokładne określenie stanu posiadanych towarów – tym jest właśnie inwentaryzacja  

Gdybyś zajął się tym etatowo, a nie w ramach pracy dorywczej, to wraz ze stażem pracy i zdobywaniem doświadczenia, zakres obowiązków może ulegać zmianie. Oznacza to, że prace o charakterze fizycznym zamieniają się na obowiązki, które polegają na zarządzaniu różnymi obszarami magazynu. 

Gdzie szukać pracy na magazynie od zaraz?

W internecie często można natknąć się na ogłoszenia w stylu: „praca na magazynie od zaraz”. Tego typu oferty są najczęściej publikowane na portalach z ogłoszeniami o pracę, jak również na różnego rodzaju grupach w mediach społecznościowych. W ich przypadku będziesz zmuszony do przygotowania CV oraz wysyłania go na różne stanowiska. Ponadto, najpewniej będzie Cię czekać rozmowa rekrutacyjna. Jeśli wyślesz CV do 5 firm, to licz się z tym, że będziesz brać udział 5 rozmowa rekrutacyjnych. Inaczej jest w Tikrow.

Jeśli nie interesuje Cię żadne inne zlecenia niż praca na magazynie, dzięki filtrom w aplikacji Tikrow będziesz dostawać powiadomienia dotyczące tylko i wyłącznie tego stanowiska. Brak CV i udziału w rekrutacjach to inna korzyść związana z Tikrow.

Szczególne miejsce na liście tego typu stron w sieci zajmuje aplikacja Tikrow. Jest to dzieło polskiej, młodej firma, które łączy osoby, szukające pracy dodatkowej, pracy na godziny, szybkich zleceń, dniówek czy pracy tymczasowej z firmamy, które właśnie takich osób poszukują.

W przypadku aplikacji Tikrow na szczególną uwagę zasługuje ułatwienie całego procesu rekrutacji. Wygodę tę doceniają zarówno osoby szukające pracy, jak i firmy zatrudniające do największych hal magazynowych w kraju. Ponadto, jeśli nie interesuje Cię praca w sklepie, praca jako kelner, tylko jesteś zainteresowany pracą na magazynie od zaraz – to za pomocą zawartych w aplikacji filtrów będziesz powiadamiany tylko o zleceniach dotyczących tych właśnie stanowisk.

Oczywiście w poszukiwaniach pracy na magazynie nie należy ograniczać się do internetu — świat offline także ma tu sporo do zaoferowania. Przede wszystkim warto zaglądać bezpośrednio do hal magazynowych. Może to wymagać pewnej śmiałości od Ciebie, ale taka metoda często pozwala znaleźć niezłą pracę. Także tradycyjne agencje pracy tymczasowej będą dobrym miejscem, w którym możesz znaleźć zatrudnienie, jeśli chcesz spróbować swoich sił na stanowisku magazyniera. 

Wymagane umiejętności na stanowisku magazyniera

Wielu osobom wydaje się, że praca na magazynie to zajęcie, do którego nie trzeba żadnych predyspozycji, ani kwalifikacji. Faktycznie, wykształcenie często nie jest tu wymagane, ale warto przed poszukiwaniem pracy zastanowić się nad pewnymi cechami — zarówno fizycznymi, jak i tymi odnoszącymi się do osobowości. To właśnie one często decydują, czy odnajdziemy się w magazynowych realiach. 

Gdzie szukać pracy na magazynie?
Jeśli chcesz poznać obecne stawki w ramach pracy na magazynie, zarejestruj się, wypełnij kwestionariusz (zamiast CV i brania udziału w rozmowach rekrutacyjnych) i przeglądaj zlecenia.

Do najważniejszych cech i umiejętności przydatnych w pracy magazyniera zaliczyć należy:

 • dobra kondycja. Dlaczego? Zadania magazyniera to w większości praca fizyczna. Oznacza to, że wymaga sporej wytrzymałości fizycznej;  
 • zdolności interpersonalne – gdyż ważna jest tu zdolność dobrego komunikowania się z pozostałymi pracownikami. W końcu magazyn to w dużym stopniu praca z ludźmi. Warto też umieć słuchać — często zadania należy wykonywać według ściśle wyznaczonej instrukcji.  
 • dobra organizacja pracy – gdyż na magazynie sporo trzeba planować. Jako że wykonywanie wielu obowiązków to praca typowo fizyczna, należy umieć dobrze rozplanować siły i zadania w czasie.  
 • łatwość przyswajania wiedzy. Dlaczego? Zdarza się, że wraz z rozwojem kariery, pracownicy otrzymują dostęp do specjalistycznego oprogramowania i sprzętu. To sprawia, że osoby zatrudnione na stanowisku magazyniera powinny być w stanie sprawnie przyswajać nową wiedzę właśnie po to, by móc szybko opanować uzywanie tego typu softwareu. 
 • skrupulatność: mimo że towar jest często ubezpieczony i w przypadku zniszczenia lub zaginięcia, nic wielkiego się nie stanie, to regularne niedociągnięcia z czasem mogą ściągnąć na Ciebie kłopoty. Warto więc z dużą odpowiedzialnością podchodzić do wykonywanych obowiązków.  
 • uprawnienia na wózek widłowy (pożądana, dodatkowa kompetencja). Choć często osoby zatrudniane na magazynie nie muszą posiadać kursu na wózek widłowy, to warto móc pochwalić się takim uprawnieniem. Na pewno znajdzie to przełożenie w kwocie, która pojawi się na pasku wypłaty. 

Jako że zakres obowiązków (tym samym wymaganych umiejętności), może różnić się w zależności od magazynu, warto każdorazowo sprawdzać listę wymagań. 

Magazynier – zarobki: na jaką pensję można tu liczyć?

Zawód magazyniera pod kątem zarobków nie wypada szczególnie obiecująco. Ale nie wszędzie – zależy, gdzie szukasz ofert. Faktem jest, że cały czas brakuje rąk do pracy w polskich magazynach. To z kolei oznacza, że niektóre firmy oferują stawki bardziej niż tylko zadowalające. 

Dzięki aplikacji Tikrow magazynierzy zarabiają zazwyczaj przynajmiejniż 28zł “na rękę”. Mowa o tych magazynierach, którzy nie mają  dodatkowych uprawnień. Jest to kwota jaką zarabiają osoby ze statusem studenta (czytaj też: Praca dla studenta). Dla magazynierów z uprawnieniami pozwalającymi na obsługę wózków widłowych czy posiadającymi aktualne orzeczenie sanepidu stawki wynoszą 29-36 zł netto za 1h pracy. Wszystkie wypłaty są realizowane maksymalnie w  24h od zakończenia zlecenia, ale zazwyczaj ma to miejsce w 15 minut. 

Perspektywy rozwoju na stanowisku magazyniera

Jeśli dopiero szukasz pierwszej pracy, rozglądasz się za pracą bez doświadczenia, na pewno zastanawiasz się, czy praca na magazynie oferuje jakiekolwiek szanse na rozwój kariery zawodowej. Jest ich całkiem sporo — jeśli będzie Ci zależało na rozwoju, z czasem możesz zacząć piąć się po szczeblach kariery. Na pewno ułatwi Ci to chęć do nauki poszerzania swoich kompetencji. W wielu przypadkach firmy oferują pracownikom specjalne szkolenia. Warto brać udział w tego typu programach. 

Myśląc o dalszym rozwoju kariery, możesz rozważyć następujące ścieżki:

 • operatora wózka widłowego, 
 • kierownika magazynu, 
 • migracja pozioma (znajomość specyfiki Twojej firmy może Ci pozwolić przejść do innych działów, niekoniecznie związanych bezpośrednio z łańcuchem dostaw). 

Gdzie szukać pracy na magazynie od zaraz? 

Już wiesz dokładnie kim jest magazynier i jaki ma zakres obowiązków. Wiesz też, gdzie warto szukać zatrudnienia w tej branży. Przychodzi więc czas, aby albo przygotować przekonujące CV i wysyłać do różnych firm, albo skorzystać z tego, co daje Tikrow i wypełnić krótki kwestionariusz zamiast tworzyć kolejne CV.  

Artur Kosior

Podobne artykuły

arrow
Praca dorywcza przed świętami

Praca dodatkowa przed świętami z wypłatą w 15 minut

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko kilka tygodni. To czas, kiedy wiele osób szuka możliwości dodatkowego zarobku,...

arrow
Szukasz ofert z pracą dorywczą bez wysyłania CV i rozmów rekrutacyjnych, z wypłatą w 15 minut? Dobrze trafiłaś, trafiłeś. Klikasz i wiesz.

Praca dodatkowa – gdzie szukać? (Stawki, strony, stanowiska i  1 aplikacja) 

Szukasz pracy dodatkowej, tymczasowej? Chcesz poznać stawki godzinowe i miejsca, gdzie szukać dobrze płatnej pracy dodatkowej? Szukasz pracy...

arrow
Praca dodatkowa od zaraz - propozycje i stawki

Praca dodatkowa od zaraz –  gdzie sprawdzać ofert pracy 2024? 

Jeśli chcesz poznać stawki i oferty pracy dodatkowej od zaraz, to dobrze trafiłeś. W tym artykule znajdziesz informacje...