Blog
Oferta agencji pracy tymczasowej warte uwagi
Data publikacji: 30 sierpnia, 2023
4 minutyczytania

Oferta agencji pracy tymczasowej z aplikacją do zamawiania pracowników

W dynamicznym środowisku biznesowym, elastyczność stała się kluczowym elementem sukcesu. Wiele firm, ze szczególnym uwzględnieniem tych z branży handlowej, produkcyjnej czy magazynowej, zmaga się z wyzwaniem, jakim jest efektywne zarządzanie kadrami.

Ten artykuł pomoże:

Każde przedsiębiorstwo doświadcza sytuacji, gdy nie wszystkie działania da się przewidzieć i odpowiednio wcześnie zaplanować. Biznesowe realia pokazują, że często trzeba reagować i podejmować decyzje na bieżąco. W tym także te dotyczące zmieniających się potrzeb kadrowych.

Oferta agencja pracy tymczasowej
Mało której w Polsce firmy oferta agencja pracy tymczasowej Tikrow obejmuje coś więcej niż tylko pozyskiwanie pracowników. Oferta dla firm.

To właśnie w takich sytuacjach agencje pracy tymczasowej stają się cennym narzędziem, umożliwiając elastyczne reagowanie na różnego rodzaju wyzwania i zmieniające się okoliczności. Outsourcing pracowniczy, leasing pracowniczy, pozyskiwanie pracowników tymczasowych czy etatowych – czy tak nazywana oferta agencji pracy dziś wystarczy? W tym artykule przybliżymy sytuacje, w których warto skorzystać z oferty agencji pracy tymczasowej, oferującej rozwiązania dostosowane do zmieniających się potrzeb firmy.

Oferta agencji pracy tymczasowej – co się na nią składa i kto robi rewolucję na rynku?

Agencja pracy tymczasowej reprezentuje biznes B2B i B2C, co oznacza, że swoją ofertę kieruje do dwu typów klientów. Pierwsza (B2C), to kandydaci tudzież pracownicy. Oferuje im się prace tymczasowe, prace dorywcze, prace sezonowe, prace na wakacje czy prace na ferie zimowe. Słowem, jeśli chodzi o B2C, oferta agencji pracy tymczasowej kierowana jest do osób w różnym wieku, z różnymi kompetencjami, które szukają pracy dorywczej – czy to na okres kilku tygodni, czy kilku lub kilkunastu miesięcy. Od bezrobotnych, przez licealistów i studentów po doświadczonych specjalistów.

Oferta agencji pracy dla firm
Poszukiwanie najlepszej oferty agencji pracy tymczasowej dla firm może być wyzwaniem. Tikrow pozwala pokonywać wyzwania. Pozwala też optymalizować koszty zatrudnienia pracowników.

Druga grupa klientów agencji pracy tymczasowej to dokładniej pracodawcy. Oni z kolei – generalnie rzecz biorąc – chcą pozyskać pracownika lub pracowników na pewien okres czasu. W takim kontekście oferta agencji pracy to przede wszystkim usługi poszukiwania, selekcji i rekrutacji pracowników; a gdzieniegdzie wynajmu tudzież leasingu pracowników czy outsourcingu pracowników.

Trzeba mieć na uwadze, że agencje pracy tymczasowej różnią się profilem branż, w jakich się specjalizują, np. pozyskiwaniem pracowników produkcyjnych albo budowlanych, albo opiekunek lub opiekunów osób starszych. Różnią się typem pracowników, jakich rekrutują, np. ze specjalizacją w budowlance, ze znajomością konkretnych urządzeń lub maszyn albo osób ze statusem studenta). Także skąd ich pozyskują (z Polski, z krajów ościennych, a może z Turcji, Indii, Pakistanu) czy dokąd ich delegują (czy na rynek rodzimy, czy może do firm w Niemczech, Holandii lub Irlandii). 

Tym, co dodatkowo różnicuje oferty agencji pracy tymczasowej, są także modele współpracy czy wsparcie narzędzi, jaki oferują podczas, czy to komunikacji, czy pozyskiwania pracowników. Dla przykładu, Tikrow jest polską Agencją Pracy Natychmiastowej™ z aplikacją mobilną do zamawiania pracowników. Oferuje platformę, aplikacją mobilną, która łączy pracowników tymczasowych z firmami typu Leroy Merlin, Decathlon, Homla czy chociażby MediaMarkt.

Oferta agencji pracy tymczasowej a wyzwania rynku

Wahania i sezonowość produkcji

Wahania sezonowe wprowadzają dezorganizację do procesu produkcji. Zmienna liczba zamówień czy wzrosty aktywności konsumentów w poszczególnych okresach to rzeczywistość, której w branży produkcyjnej nie da się uniknąć. Sezonowość jest cechą charakterystyczną tego sektora. Właśnie w takich sytuacjach firmy produkcyjne wymagają często zwiększenia zatrudnienia, a zapotrzebowanie na dodatkowych pracowników jest określone czasowo. Rozpoczęcie procesu rekrutacyjnego może okazać się zbyt czasochłonne w sytuacji, gdy trzeba szybko reagować na zwiększone zapotrzebowanie. Wiąże się też z generowaniem dodatkowych kosztów, których można uniknąć korzystając z pracowników dorywczych.

W takich przypadkach współpraca z agencją pracy tymczasowej, która zapewni pracowników dorywczych w krótkim czasie, zgodnie z realnym zapotrzebowaniem ilościowym, może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Realizacja dodatkowych zamówień

Czasami firmy otrzymują nieoczekiwane i duże zamówienia, które nie mogą zostać obsłużone przez obecny personel. Plan pracy musi zostać wykonany – najlepiej gdyby udało się to zrobić bez przeciążania etatowych pracowników i zlecania im pracy w nadgodzinach. I to moment, gdy oferta agencji pracy tymczasowej może okazać się zbawienna. Bardziej produktywne i ekonomiczne w takiej sytuacji może okazać się pozyskanie dodatkowych rąk do pracy, dedykowanych do obsługi konkretnego zadania.

Wariant z zatrudnieniem dodatkowych pracowników na stałe byłby kosztowny i czasochłonny. Agencje pracy tymczasowej umożliwiają elastyczne zwiększenie zatrudnienia na czas potrzebny do realizacji zamówienia. Dzięki takiemu rozwiązaniu firmy unikną opóźnień i strat finansowych. Bez konieczności opłacania pracowników, gdy zamówienie zostanie już zrealizowane.

Okolicznościowe akcje promocyjne

Specjalne akcje sprzedażowe, wyprzedaże czy inne okolicznościowe wydarzenia promocyjne to doskonała okazja dla firm, aby zwiększyć swoją sprzedaż. Branża retail coraz częściej organizuje tego typu akcje w trakcie roku kalendarzowego. Celem jest zwiększenie zaangażowania zakupowego  klientów poprzez regularną obecność w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Logiczne jest, że do obsłużenia większej liczby klientów, firma potrzebuje dysponować większą liczbą pracowników. Największy popyt jest wówczas na pracowników sklepu, obsługi klienta, do realizacji zamówień internetowych, czy też kasjerów. Agencje pracy tymczasowej są w stanie dostarczyć zaangażowanych pracowników w szybkim czasie, korzystając z wewnętrznych baz kandydatów chętnych do wykonywania prac dorywczych. Sklepy, restauracje czy hotele mogą w ten sposób zapewnić sobie wystarczającą liczbę pracowników do efektywnej obsługi klientów w okresach zwiększonego ruchu.

Realizacja specjalnego projektu

Po wsparcie ze strony agencji pracy tymczasowej warto również sięgnąć w sytuacji, gdy firma podjęła się realizacji specjalnych projektów wymagających zaangażowania dodatkowych zasobów ludzkich.  Wówczas APT może dostarczyć pracowników na czas trwania przedsięwzięcia. Skorzystanie z takiej formy współpracy pozwala na szybkie pozyskanie pracowników, którzy pomogą w realizacji dodatkowego zadania.

Zatrudnienie stałego pracownika na czas realizacji pojedynczego projektu może być nieekonomiczne. Pozyskanie pracownika przez agencję pracy tymczasowej to w takiej sytuacji doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą zrealizować projekt efektywnie i zminimalizować koszty, jakie wygeneruje jego obsłużenie.

Dorywcze wsparcie przez cały rok

Nie sposób przewidzieć mnogości i różnorodności sytuacji, w których w ciągu roku firma staje przed wyzwaniem związanym z potrzebą czasowego zwiększania zasobów kadrowych. Zawsze w takich sytuacjach korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw będzie skorzystanie z oferty agencji pracy tymczasowej. Dzięki temu firma ma możliwość dostosowania liczebności zespołu do bieżących, realnych potrzeb.

Zazwyczaj oferta agencji pracy tymczasowej kręci się wokoł dostarczania pracowników na wskazany okres czasu. W przypadku Agencji pracy natychmiastowej Tikrow pracownicy są dostarczani na konkretnego zlecenie w formie „dniówki”. To oznacza, że w sytuacji, gdy firma wymaga zwiększenia zatrudnienia „tu i teraz”, może liczyć na natychmiastowe wsparcie ze strony agencji. Elastyczność, możliwość natychmiastowego reagowania na zmieniające się potrzeby klienta oraz optymalizacja kosztów zatrudnienia pracowników czy kosztów związanych z pozyskaniem pracowników czynią z Agencji Pracy Natychmiastowej Tikrow idealnego partnera w zarządzaniu kadrami w niestabilnych warunkach. Współpracując z Tikrow, firmy mogą skupić się na efektywnym zarządzaniu produkcją czy obsługą klientów, mając pewność, że dysponują odpowiednią ilością pracowników dokładnie wtedy, kiedy jest to potrzebne.

Head of Marketing

Podobne artykuły

arrow
Back to school dla sprzedaży

Back to school 2024 – jak zapewnić firmie dostęp do zmobilizowanych pracowników 

Dla firm związanych ze sprzedażą, produkcją i logistyką Back to school wiąże się z tzw. akcją zakupową podczas...

arrow

Wiosną więcej firm poszuka pracowników dorywczych, deklaruje to 60 proc. managerów.

Wyzwaniem dla managerów HR jest rosnące zapotrzebowanie na osoby wykonujące proste, powtarzalne zadania. Zgodnie z najnowszym Wskaźnikiem Pracy...

arrow
Planowanie budżetu firmy

Jak efektywnie zaplanować budżet przedsiębiorstwa? Poradnik.

Planowanie budżetu jest kluczowym elementem skutecznego zarządzania finansami w każdej firmie. To czasochłonny i wymagający proces, który umożliwia...