Blog
leasing pracowników dzięki Tikrow
Data publikacji: 2 sierpnia, 2023
3 minutyczytania

Leasing pracowniczy 2.0 – nowa forma, która zmniejsza koszty

Nowy, leasing pracowniczy oferowany przez Tikrow oznacza szybkie pozyskanie pracowników tymczasowych, pracowników sezonowych, pracowników na godziny. Szybkie, czyli w 48h. Nowa metoda wprowadzona przez polska firmę diametralnie zmienia to, co się kryje pod pojęciem leasingu pracowników. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej pojęciu leasingu pracowniczego w nowej odsłownie, jego zasadom funkcjonowania, kosztom oraz podstawowym zaletom.

Ten artykuł pomoże Ci:

Leasing pracowniczy to jedna z innowacyjnych form administrowania zasobami ludzkimi, która zyskuje na popularności w biznesowym świecie. Stanowi ona rozwiązanie dla firm, które potrzebują elastyczności w pozyskiwaniu pracowników i zarządzaniu budżetem personalnym.

Leasing pracowników
Leasing pracowniczy w wydaniu Agencji Pracy Natychmiastowej™. Wynajem pracowników za pomocą aplikacji, którzy pojawiają się na miejscu zlecenia w 48h – to nie jedyne przewagi wprowadzone przez Tikrow na rynku leasingu pracowników. No i na rynku pracy.

Czym jest leasing pracowniczy?

Leasing pracowniczy (zwany także body leasingiem lub wynajmem pracowników) to forma wypożyczenia pracownika przez jedną firmę innej firmie. Najczęściej jednak (i podobnie jak outsourcing pracowników), to forma współpracy, wedle której firma wynajmująca (leasingobiorca) korzysta z oferty agencji pracy lub z firmy specjalizującej się w rekrutacji (leasingodawca) i zarządzaniu pracownikami, celem właśnie wynajmu pracowników. W takim kontekście agencje zatrudnienia pełnią rolę pośredników pomiędzy firmą a pracownikami, dostarczając odpowiednio wykwalifikowanych pracowników na czas określony i spełniając konkretne potrzeby kadrowe danego przedsiębiorstwa. 

Leasing pracowników w nowej formie
Leasing pracowniczy 2.0: pracownicy gotowi do pracy w 48h, dostęp 24/7 do 160 000 pracowników tymczasowych, a umowa jest 1.

Jak widać, wyróżnić można 2 rodzaje leasingu pracowniczego: leasing z udziałem firm (leasing indywidualny) oraz leasing za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Przy czym, ten drugi przynosi korzyści finansowe firmom wynajmującym.

Jak można się domyśleć, pierwszy oznacza, że wynajem pracownika odbywa się dwoma firmami, które uprzednio dogadują się między sobą. Drugi z kolei – jako że ma miejsce z udziałem agencji pracy tymczasowej – daje korzyści finansowe firmom wynajmującym. W jaki sposób? Otóż agencja pracy tymczasowej oferuje pracowników tymczasowych, pracowników na godziny, stąd koszt korzystania z ich usług jest dużo niższy, niż korzystanie z pracownika etatowego. Wszelkie bowiem koszty pozyskania pracowników, jego utrzymania (ZUS, US) czy rekrutowania leżą po stronie właśnie agencji.

Jak działa leasing pracowniczy?

Zasady działania leasingu pracowniczego są stosunkowo proste. Firma korzystająca z tej formy zatrudnienia podpisuje umowę z agencją pracy, która zapewnia pracowników do wykonywania zadań w danej firmie. Agencja jest odpowiedzialna za cały proces rekrutacji, selekcji i szkolenia pracowników, a także za administrowanie ich umowami i wynagrodzeniem.

Leasing pracowniczy vs outsourcing pracowniczy
Regularne korzystanie z leasingu pracowników w wydaniu polskiej firmy Tikrow pozwala firmom wychodzić z kryzysów finansowych. Po stronie agencji pracy tymczasowej leży nie tylko proces rekrutacji i selekcji nowego pracownika, ale i składki ZUS i podatki do US.

Leasing pracowniczy w 2024 roku może obejmować różne rodzaje umów, w tym krótkoterminowe kontrakty, umowy na okres projektowy lub długoterminowe umowy, w zależności od potrzeb i oczekiwań firmy korzystającej z tej usługi.

Leasing pracowniczy 2.0. – czyli leasing pracowniczy w nowej odsłonie

Nowoczesną formą leasingu pracowniczego są usługi świadczone przez agencję pracy natychmiastowej Tikrow i jej aplikację do szukania pracy dorywczej – która firmom dostarcza pracowników nawet w 48h. Z Tikrow korzystają firmy z branż takich, jak handel, logistyka czy produkcja. Firmy współpracujące z Tikrow mają zapewniony personel do pracy, który wykona zadania jednorazowo, w określonym czasie i dniu.

Leasing pracowników w 48h sprawia, że firmy handlowe, produkcyjne, logistyczne mogą wypełnić luki kadrowe bez pracowników etatowych. A to wszystko dzięki temu, że Tikrow pracownikom tymczasowym oferuje wypłatę nawet w 15 minut po zakończeniu zlecenia.

W Tikrow wypełniamy luki kadrowe niskiego szczebla niemal z dnia na dzień i na konkretny dzień – to absolutna rewolucja na rodzimym runku. Wspieramy elastyczne zarządzanie budżetem personalnym i grafikiem w firmach. W aplikacji Tikrow łączymy osoby chętne podjąć pracę na godziny z firmami, które tych rąk do pracy potrzebują „tu i teraz” lub w perspektywie długoterminowej. To idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które muszą szybko reagować na zmiany. To także świetne rozwiązanie na trudne czasy, które umożliwia optymalizację kosztów zatrudnienia, bez utraty na jakości

Ile kosztuje leasing pracowniczy?

Koszty związane z leasingiem pracowniczym mogą się różnić w zależności od agencji pracy, rodzaju umowy i wymagań firmy. Oto kilka podstawowych elementów, które mogą wpływać na koszty:

  • Opłata za usługi agencji. Agencje pracy tymczasowej pobierają prowizję za swoje usługi, która może być ustalana jako stała opłata lub jako procent wynagrodzenia pracownika.
  • Wynagrodzenie pracowników. Firma korzystająca z leasingu pracowniczego płaci agencji za czas i wysiłek pracowników delegowanych do wykonywania zadań.
  • Koszty dodatkowe. W niektórych przypadkach agencja może pobierać dodatkowe opłaty za szkolenia, rekrutację lub inne specjalistyczne usługi.

Podstawowe zalety leasingu pracowniczego

  1. Elastyczność kadrowa. Dzięki Tikrow leasing pracowniczy oznacza możliwość wynajęcia pracowników w takim tempie, że zaspokojone są wszelkie potrzeby związane z pikami sprzedażowymi czy szybkim reagowaniem na zmiany rynkowe. Leasing pracowniczy umożliwia firmie dostosowanie zatrudnienia do zmieniających się potrzeb i wymagań. Przedsiębiorstwa mogą tymczasowo zwiększać lub zmniejszać liczbę pracowników w zależności od sezonowości, cykliczności rynku lub zapotrzebowania na pracę.
  2. Skupienie na głównej działalności. Leasing pracowniczy staje się coraz bardziej popularny dzięki Tikrow, bowiem pozwala firmie skupić się na swojej głównej działalności i kluczowych obszarach biznesowych, pozostawiając zarządzanie kadrami i dostarczanie pracowników specjalistom zewnętrznym.
  3. Oszczędności czasu i zasobów. Agencje pracy zajmują się całą procedurą rekrutacyjną, selekcją i szkoleniem pracowników, co pozwala zaoszczędzić czas i zasoby wewnętrzne firmy. W przypadku leasingu pracowniczego w wydaniu Tikrow przewaga nad innymi agencjami polega na tym, że mamy aplikację „wypchaną” 160 000 pracownikami, których można zamówić w 48h. Proces dostarczenia pracowników trwa krócej niż w przypadku, gdy prowadzi go wewnętrzny dział HR.
  4. Redukcja ryzyka związanego z zatrudnieniem. Zatrudnianie pracowników na stałe wiąże się z ryzykiem związanym z odwołaniem, zwolnieniem lub odejściem pracownika. Leasing pracowniczy pozwala zminimalizować to ryzyko, ponieważ najlepsza agencja pracy to taka, która odpowiedzialna za cały proces zarządzania personelem.

Elastyczność i efektywność w zarządzaniu zasobami ludzkimi a leasing pracowników 2.0

Leasing pracowniczy to nowoczesna i elastyczna forma zarządzania zasobami ludzkimi, która pozwala firmom dostosować zatrudnienie do zmieniających się potrzeb i wymagań rynku. Jest to skuteczne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które chcą skupić się na swojej głównej działalności, jednocześnie mając dostęp do specjalistycznych umiejętności i wiedzy zewnętrznych ekspertów. Pomaga to obniżyć koszty i zminimalizować ryzyko związane z zatrudnieniem, a także przyspiesza proces pozyskania pracowników. Dzięki temu leasing pracowniczy zdobywa coraz większe uznanie wśród firm, które poszukują efektywnych i innowacyjnych rozwiązań w zarządzaniu kadrami.

Poszukujesz pracowników? Chcesz poznać warunki leasingu w wydaniu Tikrow? Wiesz, co zrobić.

Podobne artykuły

arrow
Lista agencji pracy tymczasowej w Polsce

Agencje pracy tymczasowej – lista agencji pracy tymczasowej [2024]

Szukasz pracownika? Szukasz pracy tymczasowej? Niniejsza lista agencji pracy tymczasowej obejmuje topowe podmioty, które oferują zlecenia pracy tymczasowej...

arrow
Pilnie szukam pracowników

Pilne szukanie pracowników w 2024? 4 miejsca i nowe narzędzie do poszukiwania pracowników

Jeśli pilnie szukasz pracowników, to wiesz, że w takich warunkach dobrego pracownika ciężko znaleźć, a już prawdziwym wyzwaniem...

arrow

Jak dotrzymać obietnicy szybkiej dostawy w czasie pików sprzedażowych

WK DZIK to marka założona przez czterech członków Ekipy WK (Warszawski Koks), tworzącej popularne na YouTube kanały o...