Blog
Pracownicy tymczasowi w 48h
Data publikacji: 28 kwietnia, 2023
4 minutyczytania

Pracownicy tymczasowi w 48h – rewolucja na rynku rekrutacji

Zatrudnienie pracowników tymczasowych, pracowników na godziny czy natychmiastowych, którzy realnie wspierają czasowe potrzeby pracodawców bez obciążania pracujących u nich na stałe specjalistów, jest odpowiedzią na aktualne potrzeb wielu organizacji. Sprawdź, jakie korzyści z zatrudnienia pracowników tymczasowych może mieć Twoja firma.  

Ten kto myślał o zatrudnieniu pracowników, ten dowiedział się:

  • że można ich zamówić w 48h za pomocą 1 aplikacji,
  • że Tikrow to platforma, która łączy firmy z pracownikami tymczasowymi,
  • że Tikrow to polski startup, który wchodzi na rynek Niemiecki, żeby zrobić różnicę na rynku rekrutacji i pozyskiwania pracowników.
Pracownicy tymczasowi
Typowa agencja pracy tymczasowej nie ma w swojej ofercie pracowników w 48h do wykonywania pracy na rzecz pracodawcy użytkownika. O okresie wykonywania pracy tymczasowej decyduje firma. Pracownicy tymczasowi Tikrow wykonują obowiązki nieobecnego pracownika albo kompletnie go zastępują.

Zastosowanie się do elastycznego modelu zatrudnienia – pracownicy zatrudnieni na stałe i pracownicy tymczasowi – pomaga firmowym osiągnąć niższe koszty zatrudnienia pracowników. Pomaga firmom lepiej prosperować na rynku bez zwiększania kosztów związanych z zarządzaniem kadrami i administracją. To oszczędność czasu, która pozwoli skupić się na priorytetowych działaniach firmy. Jeśli dodamy do tego fakt, że Polacy, wzorem krajów zachodnich, coraz chętniej i częściej decydują się na dorobienie sobie do podstawowego wynagrodzenia, otwierając się na wielu pracodawców, otrzymujemy rozwiązanie szyte na miarę biznesowych potrzeb 2023 roku.  

Elastyczność i oszczędność kosztów to główne przyczyny korzystania z Agencji Pracy Natychmiastowej

Jedną z głównych zalet zatrudniania pracowników dorywczych jest możliwość prowadzenia elastycznej polityki kadrowej. Zatrudnianie pracowników wedle aktualnych potrzeb – to elastyczna siła robocza, którą można zwiększać lub zmniejszać w zależności od potrzeb biznesowych. Pracodawcy mogą zatrudniać pracowników tymczasowych do konkretnych zadań, na jeden dzień lub kilka godzin, bez konieczności zawierania długoterminowej umowy (dotyczy to także branży handlowej – czytaj: rekrutacja pracowników do handlu). Co szczególnie ważne w dzisiejszych zmiennych czasach. Takie rozwiązanie zapewnia firmom niezbędną dziś elastyczność w dostosowywaniu zasobów kadrowych do potrzeb, przy jednoczesnej redukcji kosztów. 

Pracownik tymczasowy Tikrow może przejąć obowiązki nieobecnego pracownika zatrudnionego na umowę o pracę. Termin rozpoczęcia wykonywania pracy tymczasowej zależy od pracodawcy – wystarczy kilka kliknięć w aplikacji Tikrow.

Zatrudnianie pracowników tymczasowych czy leasing pracowników tymczasowych to sugerowana jako sprzyjająca obniżaniu kosztów zatrudnienia forma pozyskiwania pracowników w 2024 roku. Co dla wybranych firm skutkuje oszczędnościami w porównaniu z zatrudnianiem pracowników pełnoetatowych. Pracownicy tymczasowi otrzymują wynagrodzenie według stawki godzinowej i nie są uprawnieni do świadczeń, takich jak ubezpieczenie zdrowotne, płatny urlop czy zwolnienie chorobowe. Oznacza to, że pracodawcy mogą zaoszczędzić pieniądze na kosztach pracy, zwłaszcza jeśli potrzebują pracowników tylko na krótki okres czasu lub sporadycznie. Dodatkowo pracodawcy mogą uniknąć kosztów związanych z wdrażaniem i szkoleniem pracowników, co nierzadko okazuje się być znaczącym wydatkiem. 

Wreszcie, zatrudnianie pracowników tymczasowych może być bardziej opłacalnym podejściem do zapełniania wolnych wakatów w firmie (i tańszym niż outsourcing pracowników). Firmy mogą zaoszczędzić pieniądze na świadczeniach i innych wydatkach związanych z pełnoetatowymi pracownikami i zamiast tego mogą skupić się po prostu na płaceniu za określone zadania, które wykonują pracownicy tymczasowi. Dodatkowo zatrudniając pracowników tymczasowych, firmy mogą uniknąć płacenia za przestoje lub przerwy w świadczeniu pracy, które ponoszone są wobec pracowników pełnoetatowych. Może to skutkować bardziej efektywnym wykorzystaniem zasobów i lepszym zwrotem z inwestycji dla firmy. Może też przyczynić się do znacznych oszczędności kosztów dla firm, zwłaszcza tych, które prosperują na okrojonym budżecie. 

Sprawdź, ile wyniesie najniższa krajowa w 2024

Sprawdzeni pracownicy tymczasowi i gwarancja jakości

Jak pewnie już wiesz, niższe koszty zatrudnienia to podstawowa korzyść. Ale są inne. Niewątpliwą zaletą zatrudniania pracowników tymczasowych jest zwiększona produktywność i wydajność, które mogą wnieść do firmy. Zatrudniając pracowników do konkretnych zleceń, firmy mogą zapewnić sobie odpowiednich ludzi do pracy bez konieczności angażowania się w długoterminowe zatrudnienie. Może to prowadzić do efektywniejszego wykorzystania zasobów i czasu. Firmy mogą zatrudniać pracowników w razie potrzeby lub z większym wyprzedzeniem, planując grafiki pracy długoterminowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikną przerostu personelu w okresach spowolnienia czy przestojów w firmach.  

Wynajęcie pracowników tymczasowych w 48h gwarantujemy za pomocą natychmiastowych wypłat. Pracownicy tymczasowi otrzymują w max 24h, ale zazwyczaj ma to miejsce w w 15 minut po wykonaniu zlecenia.

W Tikrow dbamy o to, aby dostarczając konkretną załogę na konkretny dzień, zachować jak najwyższe standardy. Prowadzimy stałe badania jakości pracy. Realizujemy zlecenia na poziomie 91%. Wysoką skuteczność badamy na bieżąco. Posiadamy szybki system weryfikacji pracowników. W naszej bazie znajdziesz tylko sprawdzone osoby. Ocenę w skali od 1 do 5 wystawiają pracodawcy po zleceniu. Średnia ocena pracownika wynosi 4,8/5. Pracownik, którego ocena spadnie poniżej 3,5 zostaje usunięty z bazy. 

Nierzadko zdarza się, że zadowoleni pracownicy tymczasowi powracają na zlecenia do tego samego pracodawcy. To niezwykle cenne, biorąc pod uwagę, że taka osoba poznała już środowisko pracy i zakres obowiązków. Co więcej, powracając na zlecenia do tej samej organizacji może wnieść do firmy świeże spojrzenie i pomysły. Ponieważ nie są związani z codzienną działalnością firmy, pracownicy tymczasowi często mogą spojrzeć na sprawy z innej perspektywy i zaoferować nowy wgląd w to, jak można robić rzeczy bardziej efektywnie. Może to prowadzić do innowacji i optymalizacji procesów, które przynoszą firmie korzyści w dłuższej perspektywie. 

Zmniejszone obciążenia prawne i administracyjne pracodawcy użytkownika

Kolejną zaletą zatrudniania pracowników tymczasowych jest mniejsze obciążenie administracyjne. W porównaniu ze stałymi pracownikami, pracownicy tymczasowi wymagają mniej formalności i zadań administracyjnych, takich jak zarządzanie wnioskami urlopowymi, śledzenie przepracowanych godzin i przetwarzanie listy płac. Zatrudnianie pracowników tymczasowych za pośrednictwem agencji pracy, takiej jak Tikrow, może jeszcze bardziej zmniejszyć obciążenie administracyjne, ponieważ to agencje pracy są odpowiedzialne za zarządzanie formalnościami i przestrzeganie wymogów prawnych.  

W przypadku współpracy z Tikrow nie ma znaczenia, ilu pracowników pracodawca zamawia w ciągu miesiąca. Zleceniodawca otrzymuje raport dotyczący przepracowanych godzin oraz zbiorczą fakturę za wszystkie stanowiska, na które zlecono zadania. Podpisując umowę z klientem, Tikrow zobowiązuje się do dopełnienia wszelkich formalności podatkowych oraz realizacji wypłat dla pracowników, które jako jedyna agencja w Polsce realizuje maksymalnie w ciągu 24h od zakończenia zlecenia. 

Zatrudnianie pracowników tymczasowych może zapewnić przedsiębiorstwom także zmniejszenie obciążeń prawnych. Wszystko za sprawą mniejszej odpowiedzialności prawnej i finansowej pracodawcy. W przeciwieństwie do pracowników stałych, pracownicy tymczasowi nie ponoszą ryzyka związanego z działalnością pracodawcy i nie ponoszą odpowiedzialności za szkody wynikające z działań pracodawcy. Dodatkowo Kodeks pracy przewiduje solidarną odpowiedzialność kilku pracowników, co może stanowić znaczne obciążenie finansowe dla pracodawców. Zatrudniając pracowników tymczasowych, pracodawcy mogą zmniejszyć swoją odpowiedzialność finansową i prawną oraz zminimalizować narażenie na ryzyko. 

Podsumowanie: zatrudnienie pracowników tymczasowych z Tikrow

Podsumowując, zatrudnianie pracowników tymczasowych czy natychmiastowych, czy wynajem pracowników fizycznych może przynieść firmie wymierne korzyści. Odpowiednie zaplanowanie grafiku pracy z wykorzystaniem pracowników tymczasowych to rozwiązanie, po które coraz częściej i chętniej sięgają dziś pracodawcy. Współczesny HR potrzebuje działać szybciej i mocniej adaptować się do potrzeb biznesu oraz pracowników. Firmy, by utrzymać się na rynku, muszą oszczędzać w sposób mądry, czyli taki, który nie zachwieje ich codziennej zdolności do produkcji lub świadczenia usług. Organizacje, które chcą lepiej gospodarować swoimi budżetami przeznaczonymi na zatrudnianie pracowników, powinny uelastycznić grafiki pracy i pozyskiwać elastycznie osoby do pracy w odpowiedzi na swoje bieżące potrzeby biznesowe. 

Head of Marketing

Podobne artykuły

arrow

Black Friday 2023. 7 porad jak przygotować sklep i przyciągnąć klientów.

Black Friday to jeden z najważniejszych dni w kalendarzu handlowym, zarówno dla sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Dla...

arrow

Wiosną więcej firm poszuka pracowników dorywczych – prognozy

Wyzwaniem dla managerów HR jest rosnące zapotrzebowanie na osoby wykonujące proste, powtarzalne zadania. Zgodnie z najnowszym Wskaźnikiem Pracy...

arrow

Wskaźnik Pracy Dorywczej: coraz więcej Polaków rozważa pracę dorywczą

Z Wskaźnika Pracy Dorywczej zrealizowanego w I kwartale br. przez Tikrow wynika, że coraz więcej Polaków rozważa pracę...