Blog
Rekrutacja pracowników na produkcję
Data publikacji: 18 kwietnia, 2024
3 minutyczytania

Rekrutacja pracowników produkcji a ich wynajem w 48h

Oszczędności, sięgające kilkuset tysięcy złotych w skali roku oraz możliwość pozyskania pracownika w 48h – to główne powody, dla których firmy branży produkcyjnej korzystają z pracowników Tikrow. Z Tikrow firmy produkcyjne nie ponoszą kosztów rekrutacyjno-administracyjno-płacowych, ani związanych z korzystaniem z usług Tikrow (np. w formie abonamentu). Firma opłaca jedynie stawę godzinową za pracę pracowników dostępnych „od ręki”, z czego 99% to osoby urodzone w Polsce. Więcej na temat korzyści przeczytasz poniżej. 

Wynajem pracowników produkcyjnych w 48
Wynajęcie pracowników tymczasowych w 48h sprawia, że mogą pełnić rolę pracowników etatowych. Dzięki temu firmy produkcyjnej oszczędzają na rekrutacji, ZUS, US – co w konsekwencji przynosi mi liczące od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy oszczędności. Masz pytania? Skontaktuj się: pracownicy produkcyjni w 48h.

Ten artykuł pomógł firmom:

 • które potrzebowały wypełnić natychmiast luki kadrowe, 
 • szukały sposobów na optymalizację kosztów pracy, 
 • szukały czegoś więcej niż agencja pracy.

Rekrutacja pracowników produkcyjnych z Tikrow czy z typową agencją pracy?

O tym, że Tikrow pozyskuje pracowników w 48h to już wiesz. Żeby mieć lepszy pogląd na to, z jakimi korzyściami biznesowymi spotykają firmy produkcyjne współpracujące z Tikrow, poniżej znajduje się porównanie oferty Agencji Pracy Natychmiastowej™ z ofertą agencji pracy tymczasowej

    Tikrow – Agencja Pracy Natychmiastowej™   Agencje pracy tymczasowej   
na rynku   
Dostępność pracowników na produkcję  Pełny dostęp i obsługa zleceń 24h/7 online dzięki aplikacji na smartfon i PC.   Ograniczona: od pon. do pt. w godzinach pracy biura.   
Czas dostarczenia pracowników produkcyjnych  Od ręki. Max. 48 godzin. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji.   Od kilku tygodni do kilku miesięcy.   
Elastyczność   Pełna: firma produkcyjna zamawia pracowników, kiedy potrzebuje, na dowolną liczbę dni i godzin.     Brak: konieczność podjęcia wszystkich decyzji na początku współpracy, w tym czasu trwania projektu.   
Poziom zaangażowania pracowników produkcyjnych, magazynowych i fizycznych Wysoka motywacja pracowników ze względu na rozliczenie w formie dniówek z wypłatą w 15 min. po każdym zrealizowanym zleceniu.     Standardowe – z uwagi na zbiorcze wypłaty wynagrodzenia do 10 dn.   miesiąca, niezależnie od długości trwania umowy.   
Ewidencja czasu pracy  Automatyczna, bez papierologii. System sam zlicza przepracowane godziny. Firma dostaje 1 fakturę.   Konieczność wysyłania podpisanej ewidencji czasu pracy zawsze do max. 3 dnia miesiąca.   
Formalności, umowy, procedura zamawiania pracowników na produkcję Krótka umowa ramowa, zdalna obsługa całego procesu oraz dostęp online do panelu raportowego Bussines Intelligence.     Każdorazowe zamówienia zgłaszane agencji w formie papierowej bądź mailowej.   
Rozliczenie   Rozliczenie na postawie 1 faktury wyłącznie za przepracowane godziny wynajętych pracowników.  Rozliczenie projektowe, zawierające koszty obsługi projektu oraz inne koszty niezwiązane z realizacją pracy u pracodawcy.     
Mierzenie i weryfikacja jakości pracy pracownika  Klient ocenia wykonane zlecenia w skali od 1 do 5.  
99% pracowników to Polacy.   
Po upływie lub w trakcie trwania umowy. Duża niewiedza na temat jakości pracownika przed podjęciem współpracy.     
Dostępność pracowników fizycznych Baza >160 tys. pracowników gotowych do pracy w całej Polsce.   Długi czas oczekiwania ze względu na konieczność przeprowadzenia procesu rekrutacji.     

Jakich pracowników na produkcję rekrutujemy? (zakres obowiązków)

Opis stanowiska i zakres obowiązków pracownika produkcji w dużej mierze zależy od profilu działalności danego przedsiębiorstwa, by nie powiedzieć od tego, kogo w danym momencie firma produkcyjna potrzebuje. Generalnie rzecz biorąc, osoba zatrudniona na tym stanowisku jest odpowiedzialna za wykonywanie określonych operacji na jakimś etapie procesu wytwarzania wyrobów / produktów. 

Wpisałeś w wyszukiwarkę rekrutacja pracowników produkcyjnych, wynajem pracowników na produkcję i trafiłeś do Tikrow, gdzie pracownicy produkcji mogą być u Ciebie w 48h. 0zł za uruchomienie rekrutacji. Zapytaj o szczegóły oferty: pracownicy na produkcję w 48h.

Chodzi o proste prace, np. łączenie ze sobą różnych elementów, po bardziej skomplikowane czynności, które wymagają użycia specjalistycznych maszyn. Mówiąc bardziej precyzyjnie, zakres obowiązków może obejmować montaż, kontrolę jakości gotowych wyrobów lub ich składowych, a dalej — sortowanie, pakowanie, etykietowanie i udział w procesie dystrybucji czy magazynowania. 

Do zadań osoby pracującej jako pracownik produkcji należą więc: 

 • magazynowanie — choć kojarzone z branżą TSL, takie stanowisko także pojawia się w interesującej nas branży pod nazwą „magazynier produkcji”, czyli sortowanie paczek i towarów, rozkładanie i dystrybucja rozładunku na terenie zakładu, a także czynności związane z wysyłką towaru – pakowanie produktów według ustalonych procedur, oznaczanie i adresowanie przesyłek;
 • obsługa maszyn i narzędzi. Pracownik produkcji jest zaangażowany w obsługę różnych maszyn i narzędzi produkcyjnych. Czasem chodzi o przygotowanie stanowiska, innym razem o obsługę podczas wytwarzania na jakimś etapie wytwarzania produktu; 
   
 • bieżąca obsługa linii produkcyjnej. Do obowiązków pracownika produkcji zalicza się bardzo często wykładanie towaru na taśmę produkcyjną, manualne skręcanie różnych elementów, dekorowanie i etykietowanie produktów oraz weryfikację poprawnego działania tych produktów; 
   
 • przestrzeganie norm jakości. Wiąże się to z każdym punktem wskazanym powyżej. Jak wiadomo, pracownik produkcji jest także odpowiedzialny za zapewnienie, że wyroby spełniają określone standardy jakości. To oznacza sprawdzanie produktów pod kątem wad i niedociągnięć oraz przekazywanie takich informacji, także w postaci raportów, do kierowników; 
   
 • utrzymywanie porządku w miejscu pracy. Pracownik produkcji dba o czystość i porządek w swoim miejscu pracy lub w miejscu, do którego jest wydelegowany. 

Rekrutacja pracowników produkcji, magazynierów, pracowników fizycznych a ich wynajem w 48h

Tikrow to Agencja Pracy Natychmiastowej z aplikacją, która łączy firmy z pracownikami. Firma Tikrow jest zarejestrowana jako agencja pracy tymczasowej, jednakże wyróżnia nas między innymi wspomniana aplikacja, za pomocą której firmy zamawiają pracowników tymczasowych. Na ofertę Tikrow składa się leasing pracowników na produkcję lub – jak kto woli, gdyż wedle Kodeksu pracy, te pojęcia są tożsame – outsourcing usług logistycznych w postaci pracowników produkcyjnych.

Wygodna aplikacja na smartfon i PC oraz możliwość szybkiego, natychmiastowego wynajęcia pracowników sprawia, że firmy produkcyjne rezygnują z rekrutacji pracowników etatowych do działów produkcji, gdyż tych zastępują ten proces wynajmem pracownika w 48h za pomocą aplikacji Tikrow. 

Żeby mieć dostęp do ponad 160 000 pracowników wystarczy 1 umowa. Nie płaci się za proces pozyskania, za proces rekrutacji pracowników produkcyjnych ani za minimalną liczbę osób pozyskanych do danego zlecenia czy zleceń. 3 kliknięcia i pracownik pojawia się we wskazanym miejscu i czasie. Oczywiście, jeśli masz jakieś pytania, chcesz poznać ofertę kliknij w link i skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy: pracownicy na godziny

Przepisy regulujące kwestie pozyskiwania pracowników na produkcję

Jak wspomniano powyżej, Tikrow zajmuje się wynajmem pracowników tymczasowych w 48h. Pracownikiem tymczasowym w świetle prawa nazywamy osobę zatrudnioną przez firmę o statusie agencji pracy tymczasowej, która wykonuje pracę na rzecz pracodawcy użytkownika (czyli firmy wynajmującej). To agencja przejmuje wszystkie obowiązki kadrowo-administracyjne (rekrutacje, składki ZUS, podatki do US, kontakt z pracownikiem, przelewy na konto), co z kolei przyczynia się do zmniejszenia kosztów zatrudnienia pracowników

Większość kwestii odnoszących się do wynajmu pracowników jest regulowanych Kodeksem Pracy. Podstawą wynajmu pracowników są umowy — w tym wypadku muszą one zostać zawarte między każdą ze stron, tj. między firmą wynajmującą a pracownikiem, firmą, która wynajmuje a pracownikiem i pomiędzy obiema firmami. W rzeczywistości z Tikrow firmy podpisują 1 umowę, a my z kolei z każdym z pracowników z osobna. Nasi klienci nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów, np. abonamentowych za korzystanie z aplikacji.

Pracownik działu produkcji z Agencją Pracy Natychmiastowej™

Jakie prace może wykonywać pracownik zrekrutowany przez Tikrow? Żeby odpowiedzieć na pytanie o zakres obowiązków pracownika produkcji, zacznijmy od tego, czego taki pracownik nie może wykonywać.Ustawa wskazuje na konkretne zadania, które nie mogą być powierzane pracownikom tymczasowym. Chodzi prace uznawane za szczególnie niebezpieczne: 

 • prace na wysokości, prace budowlane, remontowe czy rozbiórkowe, 
 • prace z materiałami niebezpiecznymi, 
 • prace na wysokości, 
 • prace w miejscach, takich jak kanały, wnętrza urządzeń technicznych czy zbiorniki. 

Innymi słowy, są to takie prace, które najczęściej wykonywane są przez pracowników specjalistycznych (spawacze, operatorzy wózka widłowego, operatorzy CNC). Do pozostałych prac na produkcji nasi klienci wynajmują pracowników Tikrow.

Pracownik działu produkcji z Agencją Pracy Natychmiastowej™ 

W branży produkcyjnej z Tikrow korzystają firmy poszukujące pracowników niespecjalistycznych. Czyli dedykowanych do takich prac, do których nie są potrzebni pracownicy etatowi oraz posiadający specjalne kompetencje czy szkolenia – pracownicy fizyczni, wykonujący proste, powtarzalne czynności. Odciążają specjalistów, którzy mogą skupić się na korowych działaniach rozwijających firmę. Wynajem pracowników w 48h sprawia, że pełnią oni rolę pracowników etatowych. Dzięki temu nasi klienci zyskują kosztowo, redukując koszty pozyskania nowych pracowników, potrzebnych jedynie dorywczo, na część etatu. Nie generują też strat wynikających z nagłych nieobecności czy przeciążenia specjalistów. Ograniczają rotację. 

Zdajemy sobie sprawę, że niniejszy artykuł nie wyczerpuje w pełni tematu.  W przypadku, gdyby pojawiały się pytania o jakiś szczególny rodzaj prac, które nie pojawiły się w ramach niniejszego artykułu albo inne ważne zagadnienie, prosimy o kontakt przez formularz – na pytania odpowiadamy w 24h.   

Podobne artykuły

arrow
Minimalna krajowa 2024 - najniższa krajowa 2024

Minimalna krajowa 2024 – jej ostateczna wysokość

Zainteresowany zagadnieniem minimalna krajowa 2024 to dobrze trafiłeś. W 2024 roku kwota minimalnej krajowej nie raz wzrośnie. Pierwsza...

arrow

Majówka 2024 a zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych 

Jak wynika z danych agencji pracy natychmiastowej Tikrow Polacy, w tym głównie studenci, chętnie decydowali się na pracę...

arrow
Wynajem pracowników na godziny

Wynajem pracowników fizycznych w 48h dzięki polskiej technologii 

Oszczędności, czasem sięgające kilkuset tysięcy złotych w skali roku oraz możliwość, natychmiastowego pozyskania pracownika – to główne powody,...