Blog
Praca dodatkowa po godzinach
Data publikacji: 8 maja, 2024
3 minutyczytania

Praca dodatkowa po godzinach – oferty, stawki i stanowiska 

Poszukiwanie pracy dodatkowej po godzinach może być trudne dla tych, którzy nie znają Tikrow. A Tikrow to polska Agencja Pracy Natychmiastowej z aplikacją pełną ofert prac dorywczych w formie dniówek. Jej użytkownicy nie muszą przechodzić przez proces rekrutacji w tym wysyłania CV ani rozmów rekrutacyjnych. Jedyne, co trzeba zrobić, to zarejestrować się , by móc w smartfonie przeglądać oferty takich firm, jak Decathlon, Leroy Merlin, Biedronka, Homla i  wielu innych bardzo znanych marek mających siedziby w całej Polsce.

Ten artykuł pomógł tym, którzy: 

 • szukali szybkich zleceń bez udziału w rekrutacjach, 
 • chcieli mieć 1 aplikację z pracą dodatkową po godzinach, 
 • szukają pracy dorywczej nie tylko dla studentów.

Praca dodatkowa po godzinach z Tikrow – w jakich branżach możesz odkrywać nowe skille i zarabiać średnio 25zł/h?

Chwytliwe hasła praca dorywcza po godzinach z reguły dotyczą stanowisk w kilku konkretnych branżach. Ustalmy więc na starcie, gdzie możesz znaleźć zlecenia i prace dorywcze po godzinach. 

Praca dodatkowa po godzinach w Polsce
Tikrow to aplikacja na Android i na iOS oferująca zlecenia i prace dorywcze po godzinach na godziny. Wystarczy się zarejestrować. Nie trzeba brać udziału w rekrutacjach.  
 • Gastronomia — często restauracje, puby, a także firmy typu Grycan czy Costa Coffee zatrudniają osoby do pracy dodatkowej po godzinach. Obsługa klienta, kelner, kelnerka – to typowe stanowiska, z jakimi możesz się tutaj spotkać. 
 • Handel — w sklepach także pojawia się zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych. Mowa tu najczęściej o kasjerach, obsłudze klienta, pracownikach inwentaryzacji, asystentach klienta. Decathlon, Media Markt czy Biedronka – to przykładowe firmy z branży handlowej, które są w aplikacji z pracą dorywczą Tikrow. 
 • Logistyka — dziś logistyka to w dużej mierze e-commerce. Firmy zajmujące się handlem potrzebują wsparcia w halach i magazynach, gdzie składują swoje produkty i  zgłaszają pilne zapotrzebowanie na ręce do pracy w magazynach, zwłaszcza gdy ma miejsce okres promocji sprzedaży. Przykładem może być WK Dzik, gdzie możesz znaleźć pracę dorywczą od zaraz jako magazynier czy pakowacz. 
 • Hotelarstwo — hotel to miejsce, w którym także istnieje szansa zdobycia pracy dodatkowej po godzinach. Możesz tu pracować jako pracownik recepcji, pracownik porządkowy lub pokojówka. 
 • Produkcja – produkcja żywności też potrzebuje wsparcia, jak np. Nice to Fit You przy pakowaniu dań czy także produkcja niespożywcza, np. producenci części do rowerów czy do samochodów. W Polsce jest szereg firm produkcyjnych potrzebujących wsparcia w swoich halach produkcyjnych, a czasem w miejscu sprzedaży. 

3 miejsca z najlepszymi ofertami pracy dodatkowej po godzinach 

Internet to najlepsze miejsce do poszukiwania pracy dorywczej po godzinach. Jest tu jednak pewne wyzwanie. Należy zaglądać do miejsc, które publikowane są zlecenia pochodzące od zaufanych pracodawców, a jeśli zależy Ci na znanych firmach, to liczba tych miejsc robi się ograniczona. Poniżej wskazujemy krótką listę, która pomoże Ci znaleźć pracę dorywczą, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. 

Aplikacja Tikrow – dostęp do bogatej bazy ofert z pracą dorywczą po godzinach

Tikrow to Agencja Pracy Natychmiastowej z aplikacją z ofertami pracy dodatkowej. Natychmiastowej, bo pracownicy dostają przelew za wykonane zlecenie w sposób natychmiastowy. Maksimum 24h, ale zazwyczaj w 15 minut po zakończeniu zlecenia. Oczywiście, wszystko za sprawą aplikacji na Android i na iOS.  

Ty wykonujesz misje w ramach zleceń z pracą dorywczą, my z kolei załatwiamy za Ciebie resztę. Trzeba się zarejestrować i wypełnić 1 raz kwestionariusz (używamy go, żebyś nie musiał wysyłać co chwila CV). Sprawdź nasze oferty pracy tymczasowej

Dzięki oprogramowaniu oferowanemu przez Tikrow zlecenia w formie dniówek możesz przeglądać w każdej chwili — są one dostępne z poziomu Twojego smartfona. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że agencja publikuje ogłoszenia pochodzące od zaufanych pracodawców. Tym samym nie ma tu ryzyka, że trafisz na nieuczciwą firmę. 

Grupy tematyczne na Facebooku z ofertami pracy dodatkowej 

Kolejnym miejscem, w którym znajdziesz dodatkowe zatrudnienie od zaraz, są grupy z ofertami pracy dorywczej na portalu społecznościowym typu Facebook. Poszukiwania takich grup możesz zacząć na dwa sposoby:  

 • z jednej strony możesz sprawdzać te, w których publikuje się oferty poświęcone danej branży, np. pracy w sklepie lub na magazynie, 
 • Z drugiej strony słowem kluczowym może być praca dorywcza albo praca tymczasowa — wtedy będziesz otrzymywać powiadomienia o ofertach z różnych branż. 
Jeśli masz kogoś na oku, kogo chciałbyś wesprzeć, możesz zawsze dołączyć do grupy na Facebooku i od czasu do czasu sforwardować, polajkować albo bezpośrednio wysłać post z grupy facebookowej z pracą dorywczą do kogoś, komu może się on przydać. 

Jeśli zechcesz śledzić takie społeczności, skup się przede wszystkim na tych, które są poświęcone pracy w Twoim regionie. Jeśli mieszkasz w Rzeszowie, niewiele będą Cię obchodzić oferty pracy nad morzem. Ale jeśli chcesz mieć wgląd w to, w jakim regionie są różne zlecenia z pracą dodatkową po godzinach (bo planuejsz wyjechać nad morze), to kierunek jest jeden: oferty pracy tymczasowej z Tikrow. 

Stacjonarne agencje pracy tymczasowej 

Jeśli w Twoim miejscu zamieszkania funkcjonują agencje zajmujące się zatrudnianiem do pracy dorywczej, sprawdź je. Porozmawiaj z ich pracownikami i zapytaj o możliwości w zakresie pracy dorywczej po godzinach. Jeśli dane miejsce wzbudzi Twoje zaufanie, zarejestruj się tam. Pamiętaj, że w typowych agencjach pracy będą wymagać od Ciebie życiorysu, będziesz też przechodzić przez proces rekrutacji. 

Jeśli mowa o agencjach pracy tymczasowej, to trudno żeby autor tego artykułu nie wspominał o Tikrow. Co prawda jesteśmy Agencją Pracy Natychmiastowej, ale posiadamy status agencji pracy tymczasowej z aplikacją na iOS i na Android.  

Praca dodatkowa po godzinach a zarobki z Tikrow? 

Z Tikrow pracujesz, kiedy chcesz i ile chcesz podejmując zlecenia w formie dniówek. Dzięki takiemu modelowi, pracownicy korzystający z Tikrow mogą dorobić na spokojnie około 3 000 na miesiąc – w zależności od tego, ile dniówek zrealizują. Warto jednak spojrzeć, ile można zarobić, zatrudniając się do pracy dorywczej na poszczególnych stanowiskach. 

 1. Magazynier: w przypadku studentów lub uczniów wypłata wyniesie ok. 34 złotych “na rękę” za godzinę pracy. 
 1. Sprzedawca sklepu odzieżowego: tutaj zarobki są nieco niższe i plasują się na poziomie 30-33 złotych za godzinę. 
 1. Wykładacz towaru w supermarkecie: 27-30 zł
 1. Pracownik produkcji: jeśli jesteś studentem lub uczniem, praca w zakładzie produkcyjnym da Ci dodatkowy zarobek na poziomie 29-32 złotych netto. Przy czym pamiętaj, że niekiedy można zadania wykonywać weekendami. To oznacza, że za 12 godzin pracy do portfela wpadnie Ci ponad 300 złotych. 
 1. Kelner: w gastronomii wynagrodzenia wynoszą ok. 30 złotych netto, ale napiwki sprawiają, że możesz zarobić kilkaset złotych w ciągu jednego dnia. 

Oczywiście podejmując zatrudnienie dorywcze, pamiętaj o higienie pracy. Znajdź czas na regenerację i odpoczynek. Żadne pieniądze nie są warte zdrowia psychicznego, które może ucierpieć z powodu przemęczenia zawodowego.  

Praca dodatkowa a przepisy

Zacznijmy od tego, że pojęcie pracy dorywczej nie funkcjonuje w polskim prawie.  Ale pojęcie pracy tymczasowej już tak. Pracując dorywczo najpewniej pracować będziesz jako pracownik tymczasowy. A posiadanie statusu pracownika tymczasowego narzuca pewne ograniczenia, które jednak w żadnym stopniu nie powinny być dla Ciebie utrudnieniem. 

Osoby korzystające z tego statusu, pracujące poprzez agencje pracy tymczasowej, nie mogą wykonywać następujących prac, które uznane wedle prawa są jako szczególnie niebezpieczne: 

 • prace na wysokości, prac budowlanych, remontowych;  
 • prace z materiałami niebezpiecznymi, 
 • prace w zamkniętych przestrzeniach takich, jak zbiorniki, kanały, wnętrza urządzeń technicznych. 

Dorywcze zarobkowanie najczęściej jest regulowane na mocy zlecenie lub umowy o dzieło. Z drugiej strony, jeśli z Twoim głównym pracodawcą łączy Cię umowa B2B, możesz również rozejrzeć się za pracą dorywczą. 

Czy warto iść do pracy dodatkowej po godzinach?

Zdarza się, że poszukiwania pracy dorywczej od zaraz są podyktowane naszą gorszą sytuacją finansową w danym momencie. W takich wypadkach jej znalezienie jest koniecznością. Wtedy pytanie, czy warto, schodzi na bok. Na pierwszy plan wysuwają się kwestie związane z wyborem odpowiedniego stanowiska i rzetelnej firmy. 

Nawet jeśli nie narzekasz na swoje finanse, dorywcze zatrudnienie zawsze jest świetnym wyborem. Po pierwsze, poszerza Twoje horyzonty.  

 • Możesz zdobyć dodatkowe kompetencje. 
 • Nawiązać nowe kontakty. 
 • Stworzyć dobre warunki do ewentualnego przebranżowienia, gdyby zaszła taka konieczność. 

Przygotowania do poszukiwania pracy dorywczej po godzinach – CV i rekrutacje (Porady dla tych, co nie korzystają z Tikrow)

Jeśli wyślesz CV w kilka miejsc, które chcą Cię zatrudnić od zaraz, musisz być gotowy na podjęcie zatrudnienia z dnia na dzień. W związku z tym poniżej prezentujemy kilka — być może oczywistych dla Ciebie — wskazówek, dzięki którym rozpoczęcie pracy dorywczej od zaraz pozwoli Ci dobrze wystartować w nowej firmie.  

 1. Wybierz konkretną branżę — jeśli nie lubisz kontaktu z ludźmi, to praca w sklepie nie będzie zajęciem dla Ciebie. Skup się więc na tych ofertach, które wpisują się w Twoje preferencje zawodowe, np. dotyczące pracy na magazynie.  
 1. Zadbaj o aktualne i estetyczne CV — wielu rekruterów traktuje Twój dokument z życiorysem jako Twoją wizytówkę. Na jej podstawie oceniają Twoją osobę. Postaraj się zrobić dobre wrażenie za pomocą CV. 
 1. Nie planuj żadnych poważnych przedsięwzięć — jeśli zależy Ci na pilnym rozpoczęciu pracy, czasem z dnia na dzień, miej świadomość, że w każdej chwili rekruter może Cię zaprosić do pracy. Dlatego nie planuj wyjazdu na wakacje, gdy chcesz rozpocząć dorywczą pracę od zaraz. 
 1. Załóż swoje konta w agencjach pracy tymczasowej — zgłoś się do agencji oferującej pracę dorywczą. Zarówno tych, które działają online, jak i stacjonarnie. Im więcej miejsc, tym większe są Twoje szanse na znalezienie idealnej pracy dorywczej od zaraz. 

Praca dodatkowa od zaraz – gdzie szukać (podsumowanie) 

Już wiesz, że jeśli dodatkowa praca to nie tylko olx.pl czy jooble.pl. Tikrow to elastyczny czas pracy, to praca w weekendy, które możesz łączyć z pracą na pełny etat. W Tikrow nie ma prac zdalnych, nie ma prac wymagających specjalistycznych umiejętności.

Nie szukamy specjalistów ds. m.in. IT czy monterów, ale szukamy pracowników sklepu, doradców klienta, hostessy, sortowaczy, pracowników do wykładania towarów.  W Twojej okolicy. Jak widać, nie będziesz musieć tylko sprzątać czy zajmować się opieką nad starszymi. Tikrow to także możliwość rozwoju, czy to ze względu na branże, czy ze względu na stanowiska, która może każdego dnia inne zajmować. 

Mamy nadzieję, że lektura powyższego tekstu pomoże Ci z większą łatwością wyszukiwać pracę dorywczą po godzinach. Jednocześnie nie będzie ona kolidować z Twoim głównym zatrudnieniem. A jeśli jesteś studentem, szukasz czegoś takiego, jak praca dla studenta, to spokojnie możesz podejmować pracę dodatkową łącząc ją z nauką ramach studiów dziennych. 

Artur Kosior

Podobne artykuły

arrow
Praca na produkcji od zaraz

Praca na produkcji od zaraz – gdzie szukać pracy i pracowników produkcji „na już”  

Tikrow to aplikacja stworzona przez polską Agencję Pracy Natychmiastowej, która łączy osoby, które szukają pracy na godziny od...

arrow

Aplikacja Tikrow w nowej odsłonie

Nastał długo wyczekiwany moment! Od dziś możesz pobrać na swojego smartphona nową wersję aplikacji Tikrow. Ta aplikacja do...

arrow
Pierwsza praca bez doświadczenia - gdzie jej szukać

Pierwsza praca bez doświadczenia? Jak znaleźć pracę bez doświadczenia?

Szukasz pierwszej pracy dla osoby bez doświadczenia? Jesteś w liceum albo w trakcie studiów i pełny etat nie...