Blog
Praca dodatkowa od zaraz - propozycje i stawki
Data publikacji: 13 kwietnia, 2024
2 minutyczytania

Praca dodatkowa od zaraz –  gdzie sprawdzać ofert pracy 2024? 

Jeśli chcesz poznać stawki i oferty pracy dodatkowej od zaraz, to dobrze trafiłeś. W tym artykule znajdziesz informacje na temat zaufanych źródeł ofert, jak również otrzymasz wskazówki, które pomogą Ci poprawiać swój miesięczny budżet. 

Ten artykuł pomógł:

 • osobom, których finanse wymagają zastrzyku dodatkowej gotówki; 
 • osobom, które szukają pracy dla studentów.

Praca dodatkowa od zaraz – gdzie jej szukać, by się nie rozczarować?

Co nagle, to po diable — to powiedzenie doskonale sprawdza się podczas poszukiwania zatrudnienia. Niestety zdarza się czasem, że życie zmusza do pilnego znalezienia pracy. W takich sytuacjach kluczowy jest wybór właściwych miejsc do poszukiwań. Zacznijmy od omówienia tego typu miejsc, nie tylko w internecie, ale również w świecie offline.

Aplikacje mobilne z ofertami pracy tymczasowej

praca dodatkowa od zaraz gdzie szukać
Tikrow to polska aplikacja z zleceniami pracy dodatkowej od zaraz. Nie trzeba przygotowywać CV, ani brać udziału w rozmowach rekrutacyjnych. Wystarczy się zarejestrować i wypełnić jednorazowo kwestionariusz (tego używamy zamiast CV).

Rozpoczęcie tekstu od omówienia aplikacji mobilnych może wydawać Ci się dość innowacyjnym posunięciem, ale tak jest tylko na pozór. Przecież smartfon to narzędzie, na którym każdy dziś wykonuje większość czynności związanych z codziennym życiem. W dodatku tak się składa, że niektóre z agencji pracy tymczasowej stawia właśnie na nowoczesność. Tym samym parują one pracodawców z osobami poszukującymi pracy tymczasowej za pomocą smartfonów.

Najlepszym przykładem takiego oprogramowania jest Tikrow — oprogramowanie, które może zainstalować każda osoba szukająca pracy dodatkowej od zaraz. Plusem tego typu rozwiązań jest fakt, że zlecenie można otrzymać dosłownie z dnia na dzień. A do tego wynagrodzenie jest wypłacane praktycznie od razu po wykonaniu zlecenia. 

Agencje pracy tymczasowej

Jako że agencje pracy tymczasowej pozostają w stałym kontakcie z pracodawcami, mogą one realizować ich cele rekrutacyjne na bieżąco. Jeśli nagle pojawi się zapotrzebowanie ze strony danej firmy, agencja pracy tymczasowej może w krótkim czasie zrekrutować osoby potrzebne w danej sytuacji.

Jeśli Twoje CV jest w bazie danej agencji pracy tymczasowej, jej pracownicy mogą do Ciebie zadzwonić i zapytać, czy chcesz podjąć się pracy dodatkowej od zaraz. Często w nagłych sytuacjach, możesz znaleźć dodatkową pracę natychmiastowo. 

Restauracje i punkty gastronomiczne

Jako że dodatkowa praca często jest oferowana przez branżę gastronomiczną, można spróbować wyjść z inicjatywą i samodzielnie składać zapytania w interesujące Cię miejsca. Jeśli znasz jakąś restaurację, w której chciałbyś pracować, sprawdź ją. Zapytaj managera, czy nie potrzebują dodatkowych rąk do pracy. Jest szansa, że to się uda. Tym samym spełnisz swój cel, jakim jest znalezienie pracy dodatkowej od zaraz. 

Portale z ofertami pracy tymczasowej

Praktycznie każdy serwis z ogłoszeniami o pracę publikuję również oferty dotyczące pracy tymczasowej czy pracy dodatkowej od zaraz, na już. Niestety rzadkością są ogłoszenia, w których znajdziesz pracę z dnia na dzień. Proces publikowania w takich serwisach czasem jest rozłożony na kilka dni. Z tego powodu nie jest to ulubione miejsce pracodawców, gdy chcą kogoś pilnie zatrudnić. Z kolei innym, dla niektórych niewygodnym, wyzwaniem jest to, że będzie trzeba wysłać CV czy wziąć udział w rozmowie rekrutacyjnej. 

4 kryteria wyboru idealnej pracy dodatkowej od zaraz

Jak większość osób, masz pewnie swoje preferencje dotyczące idealnej pracy. Poszukiwaniom dodatkowej pracy od zaraz często towarzyszy presja, ale warto mimo wszystko ze spokojem podejść do tego zadania. A przynajmniej zrobić analizę swoich oczekiwań i cech charakteru. Takie podejście sprawi, że zwiększysz szansę na znalezienie pracy, którą polubisz. Poniższe pytania pomogą Ci określić rodzaj pracy, który będzie Ci w największym stopniu odpowiadał.

W Tikrow za pomocą kilku kliknięć osoby zarejestrowane znajdą pracę dodatkową od zaraz. Jasne stawki, jasno opisane misje do wykonania. Ty pracujesz, my za Ciebie opłacamy składki ZUS, podatki do Urzędu Skarbowego. Wypłatę otrzymujesz niemal natychmiast po wykonaniu zlecenia.
 1. Jakie są moje pasje? Jeśli znajdziesz zatrudnienie w dziedzinie, którą lubisz, praca będzie dawać dużą satysfakcję.
 1. Czy lubię kontakt z ludźmi? Część prac dodatkowych wymaga regularnego kontaktu z innymi osobami, np. kierowca taksówki. 
 1. Czy chcę pracować w biurze, czy na zewnątrz?  
 1. Czy chcę znaleźć pracę dodatkową, która stworzy mi szanse do dalszego rozwoju kariery zawodowej? Czy głównym celem jest zarobienie kilku złotych bez planowania w dłuższej perspektywie?

Branże, w których znajdziesz z łatwością pracę dodatkową od zaraz (+ stawki za godzinę)

Jeśli szukasz miejsca pracy, które zatrudni Cię z dnia na dzień, musisz mieć świadomość jednego istotnego ograniczenia. Mamy tu na myśli wąską liczbę branż, w których możesz zostać zatrudniony. W końcu nikt nie zatrudni Cię do działu marketingu, wiedząc, że masz być pracownikiem dodatkowym.

Najczęściej będą tu w grę wchodzić stanowiska, które nie wymagają wysokich kompetencji. Oczywiście nie jest to bezwzględna reguła. Zdarza się czasem, że jest potrzebny pracownik na zastępstwo — wtedy możesz przebierać w ofertach, nie tylko tych ograniczających się do pracy jako pomoc kuchenna, czy asystent sprzedawcy. 

Poniżej wskazujemy listę branż, które najczęściej oferują pracę dodatkową od zaraz wraz ze stawkami, z jakimi do czynienia mają osoby zarejestrowane w Tikrow:

 • Magazynier: w przypadku studentów lub uczniów wypłata wyniesie ok. 36 złotych na rękę za godzinę pracy;
 • Sprzedawca sklepu odzieżowego: tutaj zarobki są nieco niższe i plasują się na poziomie 27 złotych za godzinę;
 • Wykładacz towaru w supermarkecie:  mając status studenta, za układanie towaru  zarobisz 270 złotych netto za całą dniówkę;
   
 • Pracownik produkcji: jeśli jesteś studentem lub uczniem, jako pracownik produkcji możesz liczyć na dodatkowy zarobek na poziomie 27 złotych netto. Przy czym pamiętaj, że niekiedy można zadania wykonywać weekendami. To oznacza, że za 12 godzin pracy do portfela wpadnie Ci ponad 300 złotych!
 • Kelner: w gastronomii wynagrodzenia są nieco niższe — wynoszą ok. 30 złotych netto, ale napiwki sprawiają, że możesz zarobić kilkaset złotych w ciągu jednego dnia!

Jak zwiększyć skuteczność podczas poszukiwań pracy dodatkowej od zaraz? (Dla tych, co nie planują korzystać z Tikrow)

Jeśli zależy Ci na znalezieniu dodatkowej pracy i nie korzystasz z aplikacji z dniówkami Tikrow, musisz zaktualizować swoje CV i odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Na pewno stale monitorujesz aktualne oferty pracy na portalach czy facebookowych fanpejdżach. Być może nawet frustruje Cię to zadanie. Wysyłasz CV, a nikt nie odpowiada na Twoje zgłoszenie. Zastanów się, czy postępujesz zgodnie z poniższymi wskazówkami. 

 1. Zaktualizuj swoje CV — upewnij się, że Twój życiorys prezentuje się przejrzyście, a treść jest zwięzła i zrozumiała; 
 1. Wprowadź rutynę regularnych przeglądów portali z ogłoszeniami; 
 1. Ustal jasno cel — zdefiniuj dokładnie stanowiska, na których Ci zależy. Skup się na ewentualnym podniesieniu swoich kompetencji w wybranej przez Ciebie dziedzinie; 
 1. Uruchom kontakty — w rozmowach ze znajomymi i rodziną, pytaj, czy przypadkiem nie znają miejsca, w które mogłoby Ci dać dodatkową pracę od zaraz; 
 1. Gdy nie możesz znaleźć zatrudnienia, zastanów się, czy jesteś w stanie pracować jako freelancer, np. copywriter lub wirtualny asystent. 

Praca dodatkowa od zaraz a umowa 

Sam fakt, że mówimy o pracy dorywczej, która właściwie jest jak praca tymczasowa, determinuje już rodzaj umowy, która będzie Cię łączyć z potencjalnym pracodawcą. Najczęściej są to umowy zlecenie lub dzieło. Na pewno nie masz co liczyć na zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Mimo wszystko, jeśli masz już swoje główne stanowisko pracy, a potrzebujesz tylko dodatkowej pracy, umowa o pracę na pewno nie jest dla Ciebie priorytetem.

Dodatkowo, jeśli jesteś osobą młodą (poniżej 26 roku życia), umowa zlecenie jest dla Ciebie idealną opcją. Na mocy niedawnych zmian prawnych, od tego typu umów nie są potrącane składki ZUS.

Praca dodatkowa od zaraz –  gdzie jej szukać w 2024? (podsumowanie) 

Podsumowując, poszukiwania ofert z pracą dorywczą, ofert pracy dodatkowej do zaraz mogą okazać się działaniem, które da pełen sukces zawodowy, a na pewno sukces w postaci dodatkowego zastrzyku gotówki – o ile wybierze się dobrze. Zdarza się czasem, że osoby, które podejmują takie zatrudnienie, z czasem stają się ważnym ogniwem w firmie. Tym samym po pewnym czasie otrzymują propozycję stałego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.  

Podobne artykuły

arrow

Praca natychmiastowa, czyli jaka? Poznaj zasady

Praca natychmiastowa to nowoczesna forma pracy dorywczej. Wykonywana w formie tzw. dniówek z wypłatą w ciągu 24h od...

arrow
Pierwsza praca bez doświadczenia - gdzie jej szukać

Pierwsza praca bez doświadczenia? Jak znaleźć pracę bez doświadczenia?

Szukasz pierwszej pracy dla osoby bez doświadczenia? Jesteś w liceum albo w trakcie studiów i pełny etat nie...

arrow
Trendy rynku pracy dorywczej

Raport: Trendy rynku pracy dorywczej 2023. #PracaNatychmiastowa

Poznaj oczekiwania i potrzeby pracowników dorywczych. Przeczytaj o wyzwaniach przed jakimi stają pracodawcy w Polsce.