Blog
Data publikacji: 4 marca, 2024
2 minutyczytania

Jak maksymalizować przychody i zwiększać efektywność pracy specjalistów

EBS to wiodąca firma na polskim rynku usług pralniczych.  Pierwsza pralnia powstała w 1999 roku w Katowicach pod marką 5asec. Obecnie w Polsce działa ponad 120 placówek EBS zlokalizowanych głównie w centrach handlowych. Rocznie firma obsługuje ponad milion klientów w całej Polsce i jest liderem w swoim segmencie.

Potrzeby kadrowe

Stali pracownicy Pralni EBS to specjaliści i rzemieślnicy (zajmujący się np. czyszczeniem obuwia w ramach innowacyjnego projektu Czyste Buty), a hala produkcyjna działa według sprawdzonych i ściśle przestrzeganych procedur – pełne wdrożenie nowego pracownika zajmuje około roku.

Na wynik finansowy firmy bezpośrednio wpływa ilość czasu, którą stali pracownicy mogą poświęcić na to, w czym są najlepsi. Jest to wymagająca praca, dlatego potrzebni są dodatkowi pracownicy, którzy będą stanowić wsparcie dla specjalistów, odciążając ich w prostych pracach jak pakowanie i rozpakowywanie dostaw czy wyłożenie partii towaru na odpowiednie linie produkcyjne.

Ponadto, dodatkowe wsparcie potrzebne jest, kiedy  spółka EBS otwiera nowe lokalizacje w centrach handlowych. Pomoc potrzebna jest wtedy np. w adaptacji nowych lokali oraz czynnościach poremontowych.

Wyzwanie

W grudniu 2023 r. do EBS zgłosił się klient biznesowy z dużym zleceniem o bardzo krótkim terminie realizacji – do jego obsłużenia potrzebne były dodatkowe ręce do pracy.

Oznaczało to uruchomienie czaso- i pracochłonnego procesu rekrutacji, a na to firma nie mogła sobie pozwolić ze względu na zobowiązane terminy. Standardowy proces przeprowadzany przez dział HR wymagałby przygotowania i opublikowania ogłoszeń oraz przeprowadzenia rekrutacji, obsłużenia pracowników pod kątem rozliczeniowo-księgowym a następnie rozwiązanie umów.

Wyzwaniem było maksymalne skrócenie tego działania i błyskawiczne znalezienie pracowników do obsłużenia zlecenia. Management spółki EBS nie chciał podejmować takiego ruchu szczególnie, że zlecenie było krótkoterminowe, więc po jego zrealizowaniu pracownicy nie mieliby zapewnionej pracy. Stopień trudności dodatkowo podnosiła lokalizacja hali produkcyjnej – w okolicy ciężko było znaleźć osoby chętne do podjęcia tego rodzaju pracy.

Podobne sytuacje, których nie da się przewidzieć a mogą przynieść znaczące przychody (np. zalanie magazynu z odzieżą klienta), zdarzają się w spółce EBS od kilku do kilkunastu razy w roku. Każdorazowo wyzwanie jest takie samo – sytuacje te wymagają czasowego zatrudnienia na 2-3 tygodnie, aby nie tracić potencjalnych przychodów, a następnie projekt zostaje zamknięty.

Rozpoczęcie współpracy

Spółka  EBS nie korzystała ze wsparcia żadnej agencji pracy tymczasowej, ponieważ w przeszłości ich usługi nie przyniosły pożądanego efektu. Do wypróbowania Tikrow zachęciła firmę obietnica znalezienia pracowników w 48h.

Natychmiast po rozpoczęciu współpracy wdrożyliśmy do aplikacji zlecenia pracy, a na efekty nie trzeba było długo czekać – pracownicy chętni do ich wykonania znaleźli się w ciągu jednego dnia. W lokalizacji, której dotyczyły oferty pracy, znaleźliśmy wielu kandydatów, których praca została później oceniona bardzo wysoko. Dział HR EBS był zaskoczony liczbą zgłoszeń i wynikami współpracy, więc zdecydował się ją przedłużyć.

Rozszerzenie współpracy

Dział HR EBS zauważył, że nie musi angażować wewnętrznych zasobów i poświęcać dużej ilości czasu, aby pozyskać pracowników potrzebnych do obsłużenia dużych, dochodowych i pojawiających się ad hoc zleceń. Wygoda korzystania z rozwiązania, możliwość oceniania pracy zleceniobiorców oraz fakt, że Tikrow zajmuje się całym obszarem formalno-rozliczeniowym, zadecydowała o rozszerzeniu współpracy.

W ten sposób Tikrow stała się skutecznym partenerem, za pośrednictwem którego EBS będzie pozyskiwać współpracowników wspomagających realizację celów biznesowych firmy.

Efekty współpracy

  • Wzrost przychodów i pozyskanie nowych klientów przez EBS
  • Średni czas potrzebny na obsadzenie stanowisk w całym okresie współpracy – 1 dzień
  • Średnia ocena pracownika – 4,6/5

Agnieszka Giermek-Ziółkowska, Dyrektor Operacyjna EBS S.A.

Tikrow to rozwiązanie na obecne czasy. Oni pomagają nam znaleźć odpowiednich współpracowników, a my możemy skupić się na tym co wychodzi nam najlepiej – na profesjonalnym wykonywaniu naszych usług.

Marketing specialist

Podobne artykuły

arrow

Koniec z odrywaniem specjalistów od pracy – case study AJS Parts

AJS Parts to hurtowy dystrybutor części do samochodów osobowych i dostawczych, który świadczy usługi na terenie całej Europy....

arrow

Utrzymanie jakościowej produkcji dzięki wsparciu pracowników natychmiastowych – case Nice To Fit You

Nice To Fit You to catering dietetyczny, który działa na polskim rynku już od ponad 10 lat. Była...

arrow

Jak dotrzymać obietnicy szybkiej dostawy w czasie pików sprzedażowych

WK DZIK to marka założona przez czterech członków Ekipy WK (Warszawski Koks), tworzącej popularne na YouTube kanały o...