Blog
Data publikacji: 16 listopada, 2023
3 minutyczytania

Praca dodatkowa przed świętami. Gdzie szybko dorobić?

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko kilka tygodni. To czas, kiedy wiele osób szuka możliwości dodatkowego zarobku, aby sprostać wydatkom związanym z prezentami, przygotowaniem świątecznych posiłków czy dekoracjami świątecznymi. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań na zasilenie świątecznego budżetu jest podjęcie pracy dorywczej.  Przekonaj się, dlaczego warto rozważyć pracę dorywczą przed świętami.

Praca dorywcza przed świętami – najlepsza opcja na szybki zarobek 

Z roku na rok czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia rozpoczyna się coraz wcześniej. Już na początku listopada na sklepowych półkach czy w sklepach internetowych pojawiają się pierwsze świąteczne produkty.  

Firmy z branży logistycznej, handlowej, magazynowej czy gastronomicznej poszukują dodatkowych rąk do pracy, aby terminowo obsłużyć klientów. To doskonała okazja dla osób szukających dodatkowej pracy przed świętami na znalezienie ofert, które pozwolą w krótkim czasie zasilić budżet na święta.  

Na co kupujący wydają pieniądze przed świętami?
Źródło:  https://www.chamberofcommerce.org/holiday-spending-by-state  

Wykonywanie pracy dorywczej ma bez wątpienia swoje zalety, które dodatkowo zyskują na znaczeniu w czasie przedświątecznej gorączki. Dlaczego praca dorywcza to najlepsza opcja na szybki zarobek?  

  • Elastyczność czasowa. Praca dorywcza najczęściej oferuje elastyczność w wyborze dni i godzin pracy. Można więc z łatwością dopasować zlecenia do swoich indywidulanych potrzeb i podejmować prace dodatkowe w dogodnych dla siebie terminach. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zarabiać dodatkowe pieniądze, nie rezygnując z innych zobowiązań czy świątecznych przygotowań. 
  • Brak długotrwałych zobowiązań. Możesz podjąć się krótkoterminowego zadania lub projektu bez konieczności długotrwałego zatrudnienia, w oparciu o umowę zlecenie. Brak długoterminowych umów daje swobodę wyboru i decydowania o zakresie zaangażowania. 
  • Szybkie wynagrodzenie. Wiele ofert pracy dorywczej zapewnia szybką wypłatę wynagrodzenia. To istotne, zwłaszcza gdy potrzebujemy szybkiego dostępu do gotówki przed świętami. Bez długotrwałych procedur czy miesięcznych oczekiwań na wypłatę – po wykonanej pracy możemy liczyć na wynagrodzenie. W Tikrow wypłata za każde zlecenie realizowana jest natychmiastowo, co oznacza, że przelew za wykonane zadanie trafia na konto w kilka chwil od momentu jego zakończenia.  
  • Dodatkowe źródło dochodu. Praca dorywcza przed świętami to doskonały sposób na zdobycie dodatkowych środków finansowych na prezenty i inne świąteczne wydatki. Dodatkowe zarobki mogą pomóc w pokryciu kosztów zakupów, dekoracji czy organizacji rodzinnych uroczystości bez konieczności sięgania do głównego budżetu. 
  • Brak konieczności posiadania doświadczenia. Wielu pracodawców oferujących prace dorywcze nie ma sprecyzowanych oczekiwań co do wieku kandydatów, czy poziomu posiadanego doświadczenia zawodowego. To oznacza, że nawet osoby bez doświadczenia mogą znaleźć dla siebie ofertę, która pozwoli im dorobić.  

TOP 5 stanowisk w ramach pracy dodatkowej przed świętami z natychmiastową wypłatą 

Okres przedświąteczny to czas, kiedy wiele branż doświadcza wzmożonego zapotrzebowania na pracę. Sklepy, magazyny, a także lokale gastronomiczne potrzebują dodatkowej siły roboczej, aby sprostać zwiększonemu ruchowi klientów czy produkcji świątecznych artykułów. 

Źródło: https://www.npd.com/news/press-releases/2022/consumers-plan-to-do-more-holiday-shopping-in-stores-than-online-reports-npd/

Poznaj TOP 5 stanowisk, gdzie zarobisz przed świętami z natychmiastową wypłatą.  

1. Pracownik sklepu/ kasjer  

Oblegane w listopadzie i grudniu sklepy potrzebują dodatkowych rąk do pracy. Zakres obowiązków jest w tym wypadku zależny od branży, którą reprezentuje sklep. W galeriach handlowych są to często sklepy odzieżowe, RTV/AGD, dyskonty czy księgarnie. Do zadań pracowników należy więc m.in. obsługa kas fiskalnych i przyjmowanie płatności, uzupełnianie towaru na sklepie, doradzanie klientom, czy utrzymanie porządku na sklepie. W aplikacji Tikrow pracownik sklepu/ kasjer może zarobić od 24 do 28 zł na rękę za godzinę pracy (osoby posiadające aktywny status studenta).   

2. Pracownik produkcji  

Pracą związaną z rozgrzanym do czerwoności, przedświątecznym okresem zakupowym jest stanowisko pracownika produkcji. Główne obowiązki na tym stanowisku to m.in.: cenowanie/ metkowanie produktów, pakowanie produktów i paczek, kontrola jakości oraz dbanie o czystość na hali. W aplikacji Tikrow wynagrodzenie dla pracownika produkcji (posiadającej status studenta) wynosi ok. 24 zł na rękę za godzinę pracy.  

3. Magazynier   

Ze względu na to, że znaczna część ofert pracy dorywczej w listopadzie i grudniu pochodzi z sektora handlowego i logistycznego, znacząco wzrasta zapotrzebowanie na magazynierów. Osoby pracujące na tym stanowisku mają za zdanie dbać o ekspozycję towarów, porządek na hali, przyjmowanie dostaw, rozładunek i załadunek towarów oraz kontrolę jakości. Stawka za godzinę pracy dla studenta w aplikacji Tikrow wynosi ok. 24 zł do ręki.  

4. Pracownik perfumerii  

Dużym zainteresowaniem wśród konsumentów w tygodniach poprzedzających święta cieszą się perfumerie, w których można znaleźć liczne pomysły na świąteczne podarunki. Zapotrzebowanie na dodatkowe ręce do pracy w tych obiektach jest duże. W aplikacji Tikrow już w listopadzie wzrasta liczba dniówek dla pracowników perfumerii, a oferowane zarobki wynoszą ok. 26 zł za godzinę pracy na rękę. Najważniejsze obowiązki na tym stanowisku to: dbanie o ekspozycję towarów, obsługa kasy fiskalnej i przyjmowanie płatności, przyjmowanie dostaw oraz pakowanie prezentów i paczek.  

5. Pracownik gastronomii  

Osoby chcące dorobić przed świętami mogą również szukać pracy dodatkowej w gastronomii. Cukiernie, kawiarnie czy restauracje obsługują w tym okresie więcej gości, głównie z powodu przedświątecznych spotkań (tak prywatnych, jak i firmowych). Zwiększa się również liczba zamówień – klienci składają zamówienia na świąteczne potrawy i wypieki. Pracodawcy szukają więc osób na stanowisko kelnera czy pomocy kuchennej, gdzie za godzinę pracy osoby z aktualnym statusem studenta mogą zarobić na rękę od 24 do nawet 30 zł.  

Czytaj więcej: Praca natychmiastowa, czyli jaka? Poznaj zasady 

Znajdź pracę dorywczą z natychmiastową wypłatą w aplikacji Tikrow 

W aplikacji Tikrow masz dostęp do zleceń przez całą dobę. Możesz przyjmować dniówki w dowolnym momencie na wybrany dzień. Nowe zlecenia pojawiają się w aplikacji codziennie, a w okresie przedświątecznym liczba dostępnych ofert znacząco wzrasta. Jest w czym wybierać.  

Z Tikrow możesz pracować, między innymi jako magazynier, pracownik gastronomii, sklepu, kasjer, pracownik produkcji, pomoc logistyczna przy pakowaniu przesyłek, czy pracownik perfumerii.  

Niezależnie od tego, jakie zlecenie przyjmiesz, wynagrodzenie za wykonaną pracę trafi na Twoje konto natychmiast po jego zakończeniu. To benefit, który szczególnie cenią sobie osoby, potrzebujące szybkiego zarobku. Sprawdź oferty dniówek i przekonaj się, jak szybko możesz zarobić.  

Digital Marketing Specialist

Podobne artykuły

arrow

Studia i praca – to da się połączyć

Łączenie nauki z pracą to coraz powszechniejsze rozwiązanie stosowane przez młode osoby. Wielu studentów, czy to dziennych czy...

arrow

Kasjer – wymagania, obowiązki, zarobki

Praca kasjera to jedno z najpowszechniejszych stanowisk w sektorze usług, a kasjerzy odgrywają istotną rolę w każdym punkcie...

arrow

Raport: Trendy rynku pracy dorywczej 2023. #PracaNatychmiastowa

Poznaj oczekiwania i potrzeby pracowników dorywczych. Przeczytaj o wyzwaniach przed jakimi stają pracodawcy w Polsce.