LEGALNA PRACA

w okolicy w której przebywasz

  Praca na godziny, albo na dzień, albo na dłużej
  Codziennie nowe oferty pracy
  Wynagrodzenie od razu po zakończeniu zlecenia

 WSPARCIE
DLA UCHODŹCÓW

Pomożemy Ci w formalnościach, tłumaczeniu
robotaua@tikrow.com
+48 603 960 380 / +48 603 960 350

Sprawdź oferty pracy dla Ciebie

ZOBACZ JAKIE TO PROSTE!

Tylko 4 kroki i zaczynasz zarabiać

Pobierz aplikację / lub wejdź na stronę www

Aplikacje dostępne w sklepie Google play oraz appstore

Zarejestruj się

Uzupełnij dane potrzebne do przyjęcia zleceń w aplikacji lub na stronie www

Wybierz ofertę
i zacznij zarabiać

Znajdź i przyjmij pierwsze zlecenie z dostępnych w naszej bazie. Przelew otrzymasz odrazu po zakończeniu zadania

SPRAWDŹ OFERTY PRACY DLA CIEBIE

 i zarejestruj się teraz

1) Możesz legalnie przebywać w Polsce do 18 miesięcy 
Obywatele Ukrainy, którzy opuścili swój kraj z powodu agresji rosyjskiej, mogą legalnie przebywać w Polsce przez 18 miesięcy. Dotyczy to osób, które przyjechały do ​​Polski bezpośrednio z Ukrainy po 24 lutego 2022 roku.

2) Zdobądź numer PESEL
Aby skorzystać z usług zdrowotnych, pomocy społecznej lub założyć firmę w Polsce potrzebujesz numeru PESEL. To nadawany przez władze polskie jedenastocyfrowy symbol numeryczny, który pozwala zidentyfikować obywatela. PESEL może otrzymać także obywatel Ukrainy. To usługa bezpłatna. Więcej o tym jak zdobyć numer PESEL dowiesz się pod linkiem
 
https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-numer-pesel--usluga-dla-cudzoziemcow-ua\

3) Możesz wydłużyć swój legalny pobyt w Polsce do 3 lat
Złóż wniosek o legalny pobyt czasowy do 3 lat. Wniosek taki można złożyć nie wcześniej niż z końcem 9-miesięcznego okresu od dnia legalnego wjazdu na terytorium Polski, ale nie później niż w ciągu 18 miesięcy od dnia 24 lutego 2022 r. (czyli nie później niż 24 sierpnia 2023 r.). 
 
 
4) Masz prawo do bezpłatnej opieki lekarskiej
Jeśli jesteś obywatelem Ukrainy i przybyłeś do Polski 24 lutego 2022 r. lub później, masz prawo do bezpłatnej publicznej opieki zdrowotnej w Polsce na takich samych zasadach jak obywatele polscy. Dotyczy to również  osób nieletnich. Aby skorzystać z publicznej służby zdrowia, musisz mieć dokument potwierdzający datę przekroczenia polskiej granicy nie wcześniej niż 24 lutego 2022 r. Więcej informacji pod bezpłatną całodobową infolinią: 800 190 590.
 

5)Możesz pracować legalnie w Polsce
Jeśli jesteś obywatelem Ukrainy i wjechałeś do Polski legalnie od 24 lutego 2022 r., możesz pracować legalnie w naszym kraju. Nie musisz uzyskiwać zezwolenia na pracę dla cudzoziemca. Wszelkie formalności związane z Twoim legalnym zatrudnieniem ponosi pracodawca.
 
6) Podróże koleją są dla Ciebie bezpłatne – sprawdź którzy przewoźnicy akceptują takie rozwiązanie
Obywatele Ukrainy mogą jeździć na terenie Polski bezpłatnymi pociągami II klasy PKP Intercity, ekonomicznej TLK i IC. Wyjazd odbywa się na podstawie paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie. Inni przewoźnicy także oferują darmowe przejazdy, ale trzeba sprawdzić na jakich zasadach – najlepiej zapytać w kasach albo maszynisty.
 
https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/komunikaty/bezplatne-przejazdy-dla-obywateli-ukrainy-pociagami-pkp-intercity.html
 
7) Bezpłatna pomoc prawna
Wszystkich potrzebujących zachęcamy do skorzystania z całodobowej Linii Pomocy Ofiarom pod numerem telefonu: +48 222 309 900.
 
Infolinia działa w języku ukraińskim, rosyjskim i angielskim. Powstała dzięki Fundacji Sprawiedliwość.

Zobacz więcej
Pytań i Odpowiedzi